06.04.21 Technická analýza BTC/USD – Mnoho pokusů, ale zatím bez výsledku

V dnešní textové analýze na Bitcoin (BTC) bych chtěl právě navázat na nedělní video analýzu, takže pokud jste ji ještě neviděli, kdyžtak ji zkoukněte. Většina informací ve videu je navíc i stále aktuální a nějakou dobu i bude. Jinak ze včerejší analýzy na Ethereum moc dobře víme, že se především altcoinový trh začal probírat.

Leč to ještě není úplně tak jisté, protože objemy jsou ve všeobecnosti spíše dost tristní. Neplatí to ale všude, protože i na některých high capech došlo k vcelku slušným spikům v objemech. Tudíž je zřejmé, že po několika týdnech jsme se dočkali přítoku nového kapitálu do trhu.

Nová makroekonomická data a BTC

Včerejší růst na trhu s kryptoaktivy je především spojen s aktualizovanými daty, které ukazují, že třeba sektor služeb zažívá silné oživení. Osobně jsem byl až docela překvapený, jak především akciový trh zareagoval. Dost silné pumpy a potahalo to i Bitcoin, takže si můžeme konstatovat, že trh s kryptoaktivy reaguje na makroekonomická data v obdobném duchu jako akcie.

Bitcoin tedy dozrává a my na tento trh můžeme nahlížet na jakýkoliv jiný, což s sebou samozřejmě nese i jisté neduhy. BTC se jednoduše jako digitální zlato nechová, díky čemuž mnohá slova různých krypto guruů ztrácí absolutně na váze. Prostě počítejte s tím, že jakmile se cokoliv v mohutné míře pokazí, Bitcoin poletí do pekel stejně jako akcie.

Zajímavost :  Unikly osobní údaje 533 milionů uživatelů Facebooku

Naopak budou mít pré drahé kovy jako je stříbro a zlato. V každém případě, jestli skutečně dochází v USA k silnému oživení některých sektorů, tak můžeme tento rok vážně očekávat inflaci v rozmezí 2-3 %. Krátce i možná více, což je pro řečené drahé kovy nesmírně bullish zpráva.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Na uvedená makroekonomická data velmi špatně zareagoval dolarový index. Propad byl sice zatím jednorázový, ale je dost nestandardní. Pokles kurzu je ovšem z technického hlediska logický, neboť při těch pumpách na akciových indexech se převis nabídky nad poptávkou dolaru musel na dolarovém indexu projevit.

Zatím se kurz indexu drží na 92,5 bodech a osobně si myslím, že bychom neměli padnout pod 92 bodů. Moc velkou logiku by to vzhledem k březnovému close nemělo. Jinak se DXY už zkusilo v noci odrazit, ale snaha skončila těžkým neúspěchem v podobě tvrdého sražení.

Označená svíce vážně vypadá docela bídně a zatím to tedy na silnou expanzi moc nevypadá. Co se týče RSI indikátoru, kurz automaticky zareagoval v pásmu, kde v posledních týdnech docházelo k pravidelným odrazům. Uvidíme tedy, zda se v tomto ohledu něco změní.

Aktuální situace na 1W TF BTC

BTC

Už před dvěma týdny mne napadlo, že tržní struktura z posledních týdnů má podobu rostoucího trianglu. Přišlo mi to ovšem dost na sílu a názor jsem nezměnil. Ovšem zakreslený trojúhelník začíná čím dál více kolovat na sociálních sítí, tak jsem se ho rozhodl do grafu nakreslit, ale s velkými výhradami.

Zajímavost :  Počet „mrtvých“ mincí vzrostl o 35 % oproti minulému roku, blíží se hranici 2 000

Zas na druhou stranu, existenci nějakého patternu nasvědčují i objemy obchodů, které soustavně klesají a klesají. Po čemž přirozeně musí dojít k mohutnému průrazu. Proto má tedy uvedená struktura jakousi logiku. Pokud každopádně k průrazu směrem nahoru dojde, je reálné brzy očekávat ceny 7x xxx. Ovšem, jestli se tak stane, může se jednat o vůbec poslední rostoucí vlnu tohoto bull trendu.

Aktuální situace na 4H TF BTC

Na 4H grafu vidíme zase nešvar, který je v poslední době standardem. Díky publikaci nových dat, Bitcoin ihned zareagoval růstem, díky čemuž se kurz zase vrátil nad 58 189 USD, ale již nedokázal prolomit psychologických 60 000 USD. Tudíž tu máme zase konsolidaci v rozmezí uvedených hranic a nezbývá nám nic jiného než čekat.

Asi pětkrát se cena propadla zpátky pod 58 189 USD, takže bych se vůbec nedivil, když k tomu dojde opětovně. Ale třeba nás trh překvapí silným breakoutem, protože objemy mají tendenci stále klesat, což nejde donekonečna. Nízká volatilita a velmi nízké objemy naznačují, že se neustále blížíme k rozhodnějšímu pohybu.

Indikátory

Hodnoty RSI se dostaly zpátky do horní poloviny hodnot indikátoru, ale zatím se nejedná o žádnou hitparádu. Ovšem za necelé dva týdny můžeme konstatovat, že býci mají lehce navrch.

Zajímavost :  Jaká je budoucnost altcoinů po překonání BTC hranice 60 000 USD

Závěrem

Osobně vůbec netuším, na jakou stranu bych se měl přiklonit. A ani vyčkání si na případné signály nemusí být zrovna úspěšná záležitost, protože jestli dojde k průrazu směrem nahoru. Je dost možné, že dojde k extrémnímu spiku ceny. Může začít mohutné FOMO, které ovšem nemusí trvat dlouho. Jednak se takové pohyby dost blbě chytají a jednak čím výš je cena, tím větší šance, že jsme na topu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO