20.09.22 Analýza BTC/USD – Trhy čekají na Fed

Bitcoin (BTC) opětovně reagoval ve sledované likvidní oblasti a současně celý trh čeká na zítřejší pravidelnou kratochvíli v podobě zasedání FOMC. Osobně si myslím, že se vyplatí počkat si, s čím zítra kluci a holky z Fed přijdou. Mohou nemile překvapit a zvýšit úrokové sazby o celý procentní bod. Anebo udělají to, co nyní trhy předpokládají – hike o 0,75 procentního bodu.

Inflace a její vliv na finanční trhy

Velké očekávání ze zítřejšího Fed

Trhy napjatě očekávají, co zítra přijde. Mimochodem se budeme zítra rozhodnutí Fed věnovat. Jednak na to bude opětovně stručný článek a zároveň se tématu budeme věnovat ve čtvrtečním streamu.

Momentálně většina kalkuluje s růstem sazeb o 0,75 procentního bodu. Zatímco 16 % s růstem o celý procentní bod. Ačkoliv druhá část trhu zastupuje malý podíl z celku, ještě nikdy předtím nikdo s takovou variantou nepočítal. Jádrová inflace v srpnu totiž zase vzrostla. Na což musí Fed reagovat.

Fed Watch
Fed Watch. Zdroj: cmegroup.com

Jak trhy budou reagovat? Vůbec si netroufám odhadovat. Teoreticky vzato, když dojde ke zvýšení o 0,75 procentního bodu, nic by se v ten okamžik nemuselo stát. Respektive v reálném čase nedojde k žádné radikální změně v očekávání. Naopak růst o celý procentní bod může způsobit výplach. Vzhledem k tomu, že je Bitcoin na supportu, může nás to poslat na těch 16 000 USD.

Aktuální situace 1D BTC/USD

Kurz BTC otestoval likvidní pásmo, které je kolem 19 000 USD. To víme již ze včerejší analýzy, ale během dnes ještě docházelo ke kurzovému poklesu. Takže kurz řečené pásmo otestoval plně. Téměř došlo k otestování low z června. Stačilo jen pár stovek USD.

Nakonec se býci zase zmátořili a převzali iniciativu. Výsledkem je, že máme před sebou pondělní svíci v podobě Pin bar a velkými objemy. Nabídka na supportu byla proto zcela absorbována, což je logicky býčí signál. Je třeba si ale uvědomit, že trh je zrovna ve fázi, kdy i silný býčí signál má menší váhu.

BTC

Podobných Pin barů jsme v rámci aktuálního medvědího trendu viděli mnoho. A nemálo z nich byl falešný signál, protože kurz přesto následující dny pokračoval v poklesu. Tím netvrdím, že jde nutně o falešný signál. Třeba ne a přijde nový odraz, který může být úspěšnější. Jde mi o tu rizikovost, která na trzích nyní panuje. Tu je třeba si uvědomovat.

Závěrem

Už začíná být nesmírně lákavé do trhu vstoupit, protože z posledních pár měsíců vidíme, že trhu se daří opakovaně bránit pásmo kolem 19 000 USD. Kromě toho jsme od listopadového historického maxima hrozně daleko. Téměř rok trvá medvědí trh. Mnoho analytiků tvrdí, že medvědí trh je skoro u konce.

Na první pohled se může proto zdát, že máme před sebou jasné dno. Nebo že je minimálně dost blízko. Ale ve spojitosti s tou makroekonomickou situací je tohle celé hodně riskantní byznys. Když je někdo býk a nakoupí již nyní na tzv. HODL, jde vlastně proti měnové politice Fed. Není lepší si počkat na uvolnění jejich politiky a tím pádem jít stejným směrem jako centrální bankéři? Na to si každý už musí odpovědět sám.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO