22.07.21 Technická analýza BTC/USD – malý odraz, který zatím nic nemění?

Zdroj:pixabay.com

Jak jsme si ukázali ve středeční analýze na Bitcoin (BTC), vůbec poprvé v roce máme denní close pod 30 000 USD. Což zase můžeme považovat za jakési potvrzení, že trh stále směřuje směrem dolů. Především je z toho poznat změnu prostředí, protože až doposud byly veškeré propady rychle vykupovány.

Od začátku letních prázdnin je ovšem iniciativa nakupujících zcela pryč. Včerejšek byl ovšem pro trh mírně pozitivní, protože došlo k střídmému odrazu ceny. Postup nahoru měl v relativních číslech něco málo přes 10 %, což na tržní poměry BTC není nic velkého. Ovšem jakási aktivita to je a my to musíme brát v zřetel.

Ustoupí Risk-off sentiment?

Velmi často opakuji, že je nutné sledovat dolarový index kvůli aktuálnímu sentimentu na trzích. Obzvlášť nyní, protože se dost možná láme v tomto chleba. Risk-off prostředí na trzích již několik týdnů dominuje, což se ovšem klidně může změnit. Jak jsem říkal, tohle není statická záležitost. Naopak mohou změny nastat velmi dynamicky.

Týdenní graf dolarového indexu.

V každém případě je dolarový index ve stejné pozici jako na přelomu března/dubna. Tehdy došlo k zamítnutí nad zakresleným pásmem a kurz byl stále pod klouzavým průměrem MA 50. Vlastně ten klouzavý průměr kurz nepustil výš. Nyní je trh v podobné situaci, respektive aktuální týdenní svíce je velmi podobná té z přelomu března/dubna.

Zajímavost :  Čínský zákrok signalizuje blížící se zákaz kryptoměn, říká Bobby Lee

Proto se nám zde láme chleba. Je tu ovšem rozdíl v tom, že kurz má podporu ze strany MA 50. Může přijít zamítnutí? Možná ano, vyloučit to nelze. Já tomu v těchto chvílích moc nevěřím, ale do budoucnosti samozřejmě nevidím. Pokud by každopádně došlo k zamítnutí, Bitcoin by pravděpodobně dostal šanci se nadechnout.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče denního grafu, Bitcoin se nakonec mírně odrazil. Jak bylo řečeno, v relativních číslech jsme postoupili o více jak 10 % a většina zisků byla i udržena. Postup se zastavil u Point of Control struktury, která má počátek v low z 26. června. V každém případě se cena dostala zpátky k horní hranici zaznačeného supportního pásma.

Tudíž chybí málo k tomu, aby cena postoupila nad. Jinak objemy se začaly střídmě zvedat a za včerejšek jsme zaznamenaly mírný objemový spike. Že by se začalo něco dít? Ty objemy jsou nyní hrozně důležité, protože jestli se máme odrazit, bez objemů to logicky nepůjde.

Zajímavost :  23.07.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – alty stále v nepříznivé situaci?

Jestli se Bitcoin dostane nad supportní pásmo, musíme pak zase počítat s tím, že otestujeme jednotlivé rezistence. A těch je fůra – EMA 55, POC klesající struktury po low, MA 100 a rezistenční pásmo 42 000 USD. Ta cesta nahoru je opravdu hodně trnitá a tudíž nejistá.

Indikátory

Křivka RSI se zase blíží k rezistenční diagonále, která drží půl roku. Pokud by došlo k průrazu, jedná se samozřejmě o pozitivní signál. Na MACD se schyluje k bullish crossu, ale to bych bral s rezervou.

Bitcoin závěrem

Z grafu je zřejmé, kam trh víceméně chce směřovat. Nicméně není vyloučené, že nedojde k retracementu po 42 000 USD. Vlastně bych se k němu i přikláněl v případě, že dolarový index zase začne ustupovat.

Bitcoin se díky tomu bude moci nadechnout, ale i kdybychom se dostali až k těm 42 000 USD, stejně jsem nanejvýš skeptický, že bull run bude pokračovat. V každém případě dnes večer bude zase živý stream. Odpoledne vydám pozvánku, takže určitě přijděte. Je toho hodně, o čem se dá mluvit.

Zajímavost :  25.07.21 Technická analýza ETH/USD – Ethereum pod velkým tlakem?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO