22.09.22 Analýza BTC/USD – Shrnutí trhů po zasedání Fed

Bitcoin (BTC) měl včera grotesknější průběh. A vlastně celý včerejší večer jsme na trzích mohli zaznamenat velmi slušnou dynamiku. Kurzy se ale nakonec těsně po zasedání Fed nikam příliš neposunuly. Bylo to takové to typické nahoru a dolů. To se ale po několika hodinách změnilo. Futures trh s akciovými index přece jenom znatelně poklesl. Výnosy na dluhopisech pokračují v růstu a dolarový index i nadále posiluje.


Nezapomeňte, že dnes v 19:00 máme na kanálu Žraloci sobě stream, kde si poslední zasedání Fed zevrubně v souvislostech rozebereme. Bude zde i dostatek prostoru pro vaše otázky, takže jste vítáni.


Akcie, dolar a výnosy

Pro zajímavost přikládám aktuální podobu grafu z Fed Watch. Zatím to není příliš relevantní, protože do dalšího zasedání zbývá hodně času a za tu dobu se může očekávání hned několikrát radikálně změnit. Prozatím je ale očekávání hodně umírněné. Menší část počítá s růstem o 0,25 procentního bodu a ta větší s 0,5 procentním bodem. Jerome Powell totiž na tiskové konferenci zmínil, že jsou na spodním okraji restriktivních úrovní úrokových sazeb.

Fed Watch
Fed Watch. Zdroj: cmegroupc.om

Co se týká trhů, výnosy na dvouletých federálních dluhopisech po růstu sazeb začaly okamžitě stoupat. A to pokračuje i dnes. Výnosy rostou i pospolu s dolarovým indexem, který možná atakuje 112 bodů.

Dvouleté výnosy
Dvouleté výnosy

Nejhůře vypadá v současnosti spread na dvouletých a desetiletých výnosech. Včera večer jsme se propadli pod -0,5 %. Výnosová křivka je už slušně díky tomu převrácená.

Spread
Spread na dvouletých a desetiletých výnosech

Na S&P 500 prvně trh reagoval poklesem, pak růstem, ale posléze se trh finálně rozhodl pro jižní stranu. Momentálně se zdržujeme na S/R levelu 3 800 bodů.

SPX
S&P 500

Aktuální situace 4H BTC/USD

Jak je na BTC zvykem, zde se vše odehrávalo ještě mnohem dynamičtěji. Čerstvě trh začal růst, pak následoval okamžitě pokles, pak zase růst a poté již pomalejší pokles. Popsané se odehrálo asi během dvou hodin. Proč takový prapodivný průběh?

Ono je zvykem, že při konferenci Jerome Powell poví podrobnosti a souvislosti, které se třeba v samotném statementu neobjeví. Nebo je řekne způsobem, který lze nějak interpretovat. Proto BTC mělo takový vývoj.

Každopádně nedošlo k propalu supportního pásma, které je kolem 19 000 USD. Vytvořilo se sice těsné lokální nižší low, ale technicky nedošlo k žádnému posunu. Support zkrátka pořad drží.

BTC

Nicméně vzhledem k akciovým indexům bych si dovolil tvrdit, že se kurz BTC brzo může přidat. Vlastně mne pořád udivuje, že je kurz natolik stabilní. Bitcoin přitom na obdobné kratochvíle reagoval velmi špatně.

Závěrem

Víc toho dnes nemám a hlavně je večer stream, kde si vše můžeme probrat mnohem více dopodrobna. Pamatujte, že býci nemají vůbec vyhráno a kurz BTC se může klidně každým okamžikem propadnout k 16 000 USD. Stačí vážně málo.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO