24.11.21 Technická analýza BTC/USD – konec poklesu v dohlednu?

Bitcoin (BTC) se zastavil u 56 000 USD, kde máme sledovaný support. Ta klesající setrvačnost znatelně zeslábla, takže už leckdo může počítat s tím, že jsme na trhu vytvořili dno. Já si tím ale nejsem úplně jistý a dovolil bych si tvrdit, že ještě jeden leg dolů k 52 500 USD by dával smysl. Mimo jiné bychom otestovali první nejsilnější úroveň. Trh by ji posléze využil jako odpalovací rampu.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin tvoří v grafu rozpoznatelnou korekční strukturu. Ne úplně stejnou, ale podobnou tomu, co trh tvořil v září. Potenciální struktura má ještě hodně prostoru, takže v ní můžeme klidně setrvat i podstatnou část následujícího týdne. Nejlepší na tom ale je, že dno skutečně vychází na S/R level 52 500 USD, kde je první skutečně silná supportní konfluence. A to přesně potřebujeme pro úspěšný odraz.

Zajímavost :  19.11.21 Technická analýza BTC/USD – prvotní snahy o odraz, budou úspěšné?

BTC

Nicméně i support kolem 56 000 USD pěkně drží. Těch dorazů zde bylo vícero a je jednoznačné, že negativní momentum slábne. Čili prodejní tlak začíná absentovat. To se může sice změnit, ale nyní musíme vycházet z toho, co v grafu vidíme. Zas na druhou stranu, býci mají evidentně problém překonat rezistenci kolem 61 000 USD. Bez toho je jim jaksi k ničemu, že těch 56 000 USD drží.

Proto má z technického hlediska logiku otestovat 52 500 USD. Následující support totiž může poskytnout mnohem větší obranu, která následně vyústí v silný odraz, který Bitcoin třeba dovede až na nové all time high. Osobně jsem ale skutečně hodně skeptický k tomu, že Bitcoin do konce roku půjde výš jak na 70 000 – 80 000 USD. Do budoucnosti sice nevidím, ale těch 100 000 USD mi přijde jako přestřel. To by znamenalo, že Bitcoin musí za pět týdnů vzrůst kolem 90 %. To se mi vskutku nezdá jako pravděpodobné.

Zajímavost :  23.11.21 Technická analýza BTC/USD – pokles pokračuje, jak hluboko?

Indikátory

Všimněte si vývoje křivky RSI ve spojitosti s kurzem. Právě díky indikátoru RSI víme, že negativní momentum dost zesláblo již u těch 56 000 USD. Leč bez odrazu je to prd platné. Momentální interpretace indikátoru MACD je totožná.

Závěrem

Jestli Bitcoin nedokáže prolomit skrze blízkou rezistenci, spíše je racionální očekávat, že nakonec těch 52 500 USD otestujeme. Tudíž se vývoj může ubírat v rámci tvořící se struktury ještě poměrně dlouhou dobu. Je však pravda, že cenový průběh z posledních týdnů nakonec vypadá jako obyčejná korekce. Konečně víme více.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO