25.11.21 Technická analýza BTC/USD – odraz, nebo další pokles?

Bitcoin (BTC) je zatím bez směrodatnějšího pohybu. Kurz sice mírně vzrostl, ale celkově vzato nedošlo k žádnému pohybu, který by nás mohl lépe nasměrovat. Víme akorát, že má Bitcoin pořád tendenci konsolidovat kolem těch 56 000 USD. Pořád ovšem platí, že krátkodobě je nemalá pravděpodobnost otestování 52 500 USD.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin má za sebou mírný odraz od 56 000 USD, kde je střed high volume node objemového profilu. Proto bylo reálné, že zde odraz přijde. Nicméně můj názor je takový, že na slušnější odraz to nebude stačit. Bitcoin totiž musí prolomit rezistenční pásmo, které je kolem 61 000 USD. Ale na to je třeba nabrat nějakou sílu. A nejsem si vůbec jist, zda je toho trh schopen právě na aktuálním supportu.

Zajímavost :  Marketingové kampaně se Crypto.com vyplácejí a CRO roste

BTC

Proto jenom krátce zopakuji, že S/R úroveň 52 500 USD je nejlepší blízká hladina pro silný odraz. Je tu docela silná konfluence. Máme tu kromě cenové úrovně i 100denní klouzavý průměr a low volume node objemového profilu. Bitcoin by zde třeba několik dní zkonsolidoval, akumulovalo by se, nabídka by se vyčerpala a mohli bychom zase nahoru. Byl by to ideální scénář.

Samozřejmě nikdy jistotu nemáme, ale za normálních okolností by poptávka kolem 52 500 USD měla být schopna nabídku zcela absorbovat. Jinak nyní je téměř jisté, že se nám v grafu tvoří hodně podobná korekční struktura, jako tomu bylo v září. Je pouze o něco menší. Proto je zatím nesmyslné mluvit o tom, že se změnil trend. Bitcoin není sice tak silný jao před rokem, ale na bear market to určitě nevypadá.

Zajímavost :  CEO Ripple: Dogecoin není dobrý pro kryptotrh

Indikátor RSI

Denní RSI je cca 44 bodů. Hodnoty indikátoru se tudíž pořád drží nad 40 body, což je rozhodně pozitivní signál. Negativní momentum ztratilo sílu. Indikátor MACD řečené akorát potvrzuje.

Závěrem

Osobně bych byl raději ještě za jeden leg dolů k 52 500 USD. Přijde mi to jako ideální výchozí bod pro další růstovou vlnu. Akumulovalo by se, tím by se zcela absorbovala nabídka. V podstatě by hladina fungovala jako taková trampolína. Nelze ovšem vyloučit, že bude stačit i těch 56 000 USD. Holt, do budoucnosti nikdo nevidí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO