Air Bank už dá hypotéku i na stavbu nebo rekonstrukci

Air Bank začíná nabízet i hypotéky s postupným čerpáním. „Ty mohou klienti využít pro výstavbu rodinných domů, pořízení bytů z developerských projektů, ale například také pro velké rekonstrukce,“ říká Radek Perman, vedoucí oddělení Hypoteční služby Air Bank.

„Díky tomuto rozšíření nabídky nyní dokážeme pokrýt až 95 % všech hypotečních účelů na trhu. V letošním roce se ale chceme zaměřit ještě na zvýhodnění hypoték pro mladé,“ dodává Perman.

Po sedmi letech od spuštění nabídky hypoték tak Air Bank zaplňuje mezeru, kvůli které na úvěr nedosáhla řada zájemců. Air Bank v únoru 2015 začínala pouze s refinancováním, tedy převodem úvěrů z konkurenčních bank po skončení fixačního období. Nákup dokončených bytů přidala v roce 2017.

Zajímavost :  Ukrajina potřebuje sedm miliard dolarů měsíčně. Česko si upevnilo vojenské vazby na USA

Od loňského prosince Air Bank rozšířila nabídku o možnost úvěru na pořízení stavebních i nestavebních pozemků, družstevních bytů a také vypořádání společného jmění manželů nebo dědictví. Umožňuje také sloučení dvou a více úvěrů na bydlení do jedné hypotéky.

Peníze z úvěru na výstavbu nebo rekonstrukci mohou klienti čerpat i zrychleně. „To znamená, že zatímco při běžném tempu financování nepřesahuje součet všech načerpaných peněz sjednanou úroveň LTV, která obvykle činí 80 %, při zrychleném čerpání může banka umožnit tuto hranici dočasně překročit až do 100 % LTV. Klienti díky tomu mohou například rychleji pořizovat stavební materiál. První dvě čerpání hypotéky jsou v Air Bank zdarma,“ upřesňuje Perman.

Zajímavost :  Podvodníci se neštítí ani války, varují banky

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde |