Americká společnost Muddy Waters pokračuje v útoku na Vítkovu CPI Property

San Francisco (USA)/Praha – Americká investiční společnost Muddy Waters Research pokračuje v útoku na realitní firmu CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka. Ve své nové zprávě tvrdí, že CPIPG nadhodnocuje své portfolio a poskytuje nesprávné údaje o obsazenosti kancelářských prostor. Společnost CPIPG naopak tvrdí, že její údaje jsou správné. Muddy Waters podle médií spekuluje na pokles cen dluhopisů CPIPG.

Ceny dluhopisů CPIPG po zveřejnění nové zprávy analytiků Muddy Waters klesly a směřují k nejvýraznějšímu jednodennímu poklesu za dva měsíce, uvedla agentura Bloomberg. Společnost Muddy Waters už v listopadu zveřejnila zprávu, která tvrdila, že Vítek lže o skutečné hodnotě firmy CPIPG. Ceny některých dluhopisů CPIPG tehdy podle Bloombergu sestoupily na rekordní minima, později však ztráty smazaly.

Zajímavost :  Německý koncern Volkswagen čelí podezření, že se při výstavbě testovacího...

Muddy Waters v nové zprávě zpochybňuje údaje CPIPG o hodnotě portfolia nemovitostí v Berlíně a obsazenosti kancelářských prostor v Praze a ve Varšavě. Poukazuje rovněž na údajné nadhodnocení pozemků CPIPG v pražských Bubnech. Tvrdí, že tržní hodnota pozemků je zhruba o polovinu nižší než hodnota uváděná firmou CPIPG.

“Podobně jako první zpráva obsahuje tento druhý pokus senzační tvrzení, recyklovanou kritiku a slabý průzkum. CPIPG opět připraví podrobnou a profesionální odpověď založenou na faktech,” uvedla CPIPG v reakci na novou zprávu Muddy Waters. “CPIPG je přesvědčena, že informace, které zveřejňuje, jsou správné,” dodala.

Zajímavost :  České dráhy loni přepravily 164,4 milionu cestujících, meziročně o 5 procent víc

Vítek, který je podle loňského žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem v České republice, je většinovým vlastníkem CPIPG s podílem kolem 90 procent. CPIPG má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Firma vlastní nemovitosti například v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Polsku či na Slovensku.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO