Americký lídr trhu DoorDash převezme rozvážkovou službu Wolt v transakci za sedm miliard eur

Americká společnost DoorDash převezme finský start-up Wolt, který se stejně jako ona specializuje na rozvoz jídla objednaného přes internet. Celková hodnota transakce je dosahuje sedmi miliard eur. Wolt je aktivní i na českém trhu.

Očekává se, že obchod bude uzavřen v první polovině roku 2022. Wolt bude pokračovat pod stejným názvem a značkou a se stejným týmem. Převzetí se neprojeví na jeho službách ani aplikaci a nebude mít vliv na zákazníky, upřesnil Jan Skalník, který se stará o komunikaci českého Woltu.

Zajímavost :  Päť nejasností okolo Matovičovej milionárskej dane. Na čo sa bude vzťahovať?

„DoorDash se podařilo vybudovat impozantní podnik na jednom z nejdůležitějších trhů světa, zatímco my pocházíme z malé země, a tak jsme se velmi brzy museli naučit umění expanze do zahraničí,“ uvedl Miki Kuusi, spoluzakladatel Woltu a jeho generální ředitel. „Jsme opravdu nadšeni, že můžeme (…) s týmem DoorDash spojit své síly,“ doplnil Kuusi.

DoorDash je největší rozvážkovou službou specializovanou na jídlo v USA. Společnost založená v roce 2013 působí také v Kanadě, Austrálii a Japonsku. Technologický start-up Wolt vznikl v roce 2014 ve Finsku. Nyní působí ve 23 zemích včetně České republiky, kam vstoupil v roce 2018.

Zajímavost :  Nového ministra průmyslu vyberou Starostové v neděli. Jedním z favoritů je ekonom Matějka

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO