Analytici v červnu očekávají bitcoin až za 85 000 USD

Technické ukazatele vysílají množství býčích signálů a analytici v červnu na bitcoinu očekávají minimálně otestování 85 000 USD. Cena se sice již delší dobu pohybuje do strany, ale na grafu tvoří býčí vlajku a MACD ukazuje býčí překřížení. Podobná situace nastala v únoru, tedy před prolomením historického maxima.

Již v nedělní analýze jsme našli množství býčích signálů, které bitcoin vysílá. Alan Tardigrade, populární internetový analytik a obchodník, se zaměřil na 3denní časový úsek. Poukazuje na únor letošního roku.

Kurz ceny bitcoinu tehdy po prudkém růstu šel chvíli do strany a tvořil pattern býčí vlajky. Technický indikátor MACD během tohoto stranového pohybu utvořil býčí překřížení. Následovalo silné prolomení patternu a několikatýdenní růst až na současné historické maximum.

Zajímavost :  📈Ethereum nyní vládne, bitcoin na ústupu | Tento indikátor říká, že akciové trhy jsou předražené

A téměř stejná situace se na grafu tvoří i nyní. Po silnějším růstu začal jít bitcoin do strany a MACD opět ukazuje býčí překřížení. Tardigrade tedy předpokládá, že po prolomení patternu vlajky přijde opět silný impulzní růst.

Pattern ukazuje cílovou úroveň nad 85 000 USD

Mikybull Crypto, další z analytiků, na denním grafu vidí tvořící se pattern megafonu. Při aplikaci jeho logiky se cílová úroveň bitcoinu dostává nad 85 000 USD.

Ale samozřejmě, že technická analýza slouží pouze ke zvýšení šancí na úspěch. Trh se primárně řídí makroekonomickou situací a ta dokáže poslat kurz klidně proti všem indikátorům, které lze na grafu nalézt. Proto je vždy nutné sledovat trh v širším kontextu. Například za týden má zasedání Fed. Třeba Jerome Powell přijde v následném projevu s nějakou zásadní informací, která vrátí na trh víru v brzké snížení sazeb a kurz právě proto vystřelí opět prudce vzhůru.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO