Analýza: Bitcoin posiluje do blízkosti 48 000 dolarů, výsledek je zásadní pro další vývoj trhu

Bitcoin se po mnohadenní konsolidaci odrazil od pásma okolo 42 000 dolarů a v současnosti pokračuje třetí den za sebou v růstu. Cena bitcoinu se tak rychle přibližuje ke klíčové oblasti, která se nachází na 48 000 dolarech. Což jsou právě ty cenové úrovně, kde na počátku letošního roku došlo k velmi negativní reakci kurzu. Trh má proto nyní šanci na nápravu. Jestli se však druhý pokus nepovede, šance na pokračování v cenovém růstu se opětovně sníží.

Můj poslední stream

Trh má jasno, v březnu úrokové sazby neklesnou

Vzhledem k informací, které v poslední době zazněly ze strany Fed, trhy přestaly propisovat první snížení v úrokových sazbách v březnu. Dle nástroje Fed Watch tak úrokové sazby poprvé klesnou až v květnu. Osobně se však přikláním k tomu, že se dočkáme prvního snížení až v červnu. Původně jsem se více přikláněl k tomu květnu, ale vzhledem k rétorice americké centrální banky bylo třeba názor krapet změnit.

Zajímavost :  Kurz ceny bitcoinu se večer propadl na 40 600 USD – kam až může klesnout?

Přestože došlo k posunutí startovní čáry pro uvolnění měnové politiky, trhy propisují až 6násobné snížení úrokových sazeb pro letošní rok. Proto taky nevidíme žádnou déletrvající změnu v tržních kurzech. Jenom se vše oddálilo. Očekávání proto pořád zůstává velmi optimistické, protože Fed ve svém prosincovém výhledu kalkuloval s 3násobným snížením. Teoreticky může dojít v březnu k revizi, ale to si osobně moc nemyslím. Vzhledem k tomu, co v posledních týdnech zaznělo. Jednoduše volí cestu zdrženlivosti, což je dobře.

Cena bitcoinu posiluje k 48 000 dolarů

Bitcoin po mnoho dnů konsolidoval nad cenovým pásmem 42 000 dolarů, díky čemuž se vytvořila malý pattern v podobě symetrického trojúhelníku. Z toho se dalo vyvodit, že se trh postupně připravuje na pohyb, což se i stalo. Býci měli zkrátka v oporu v blízkém supportu a využili toho. Od té chvíle cena bitcoinu svižně pokračuje v cenovém růstu. není to nic extra agresivního, ale stejně tak nejde o pomalý vývoj. Trh hledá nový rovnovážný bod a první se nachází na 48 000 dolarech.

Zajímavost :  Bitcoin ETF dostala oficiální schválení od SEC. Pouhý den po falešném oznámení z oficiálního účtu SEC

Jestli se během dnešního dne nijak nezmění směr, brzy nás čeká plné otestování úrovně kolem 48 000 dolarů. Samotné otestování je hrozně důležité pro budoucí vývoj. Respektive výsledek otestování cenové rezistence. Když se zopakuje neúspěch z počátku roku, bral bych výsledek jako potvrzení pro finální obrat ceny bitcoinu dolů. Jestli se však povede průlom,je to pro býky ohromné vítězství a myslím si, že bitcoin by následoval vývoj širšího akciového trhu.

Býci během posledního propadu nabrali dech a jestli se jim povede průlom, musí být schopni cenu táhnout výš.

Závěrem: Osobně se k průlomu nepřikláním

Osobně bych si na průlom rezistence nevsadil, ale nepřekvapil by mě krátký průraz s rychlý stažením ceny zpátky, což je na trzích běžný jev. Má to smysl, protože nad pásmem je určitě hodně objednávek a to znamená likviditu pro velké hráče. Polopaticky řečeno, mohou na těch cenách prodat velké objemy. V každém případě se snad brzy přesvědčíme, jak to dopadne. Čekali jsme na otestování této úrovně minimálně rok, tak snad to za to bude stát.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Co je to časový test akcie? Jak danit příjmy z akcií?

Doporučujeme ke čtení také :