Analýza: Cena bitcoinu u 50 000 dolarů, je další cenový cíl 69 000 dolarů?

Bitcoin téměř překonal 50 000 dolarů, což znamená, že býci prolomili klíčovou rezistenci, který se nachází kolem 48 000 dolarů. Jestli se průlom potvrdí, jde pro býky o vskutku velké vítězství, na které museli čekat dlouho. V případě potvrzení nynějšího průlomu, je dalším cenovým cílem 69 000 dolarů. Jde tedy o historické maximum z konce roku 2021. Když se však průlom nepotvrdí, je velké riziko, že jde pouze o tzv. výběr likvidity. Dávejte proto pozor na panické nakupování.

Má poslední video analýza

Cena bitcoinu blízko 50 000 dolarů

Cena bitcoinu se v době psaní této analýzy nachází v těsné blízkosti 50 000 dolarů. A zřejmě dojde brzy k překonání této psychologické hranice. Tím pádem došlo, na první pohled, k velmi přesvědčivému průlomu klíčové rezistence, která se rozprostírá kolem 48 000 dolarů. Před měsícem na zmíněné hladině došlo k agresivnímu zamítnutí, ale cenová úroveň 38 000 dolarů propad zastavila. Býci se tak pokouší o druhý pokus, který nyní vypadá zdařile.

Ve svém twitterovém příspěvku jsem psal, že je průlom ještě prozatím nepotvrzený. To znamená, že potřebujeme alespoň denní zavírací cenu, s nějakou větší rezervou, právě nad těmi 48 000 dolary. Jde však o moji osobní preferenci, protože intradenní časové rámce nepovažuji zrovna za spolehlivé. Když kdokoliv považuje za dostatečně silné potvrzení třeba close na 4hodinovém grafu, je to jeho věc.

Indikátor RSI je v těchto chvílích těsně pod 80 body, což stále nejsou kdovíjak extrémní hodnoty. Tím chci říct, že prismatem denního grafu je pořád dost prostoru pro cenový růst bitcoinu.

Když se ještě podíváme objemy, víkend je irelevantní a za dnešek se to počítá, až obchodní den skončí. Páteční objemy byly nadprůměrné, ale nikoliv opravdu velké. Leč proporční s podobou páteční svíce. Čím větší pondělní svíce, tím větší objemy by proto měla mít. Respektive by se snaha agresivních kupců měla dostatečně propsat ve finálním výsledku.

Zajímavost :  Březnové altcoiny ke sledování: překonání výkonu Solany

Závěrem: Výběr likvidity je vážná hrozba

Nesmíme zapomínat na to, že kolem zmíněných 48 000 dolarů došlo k nemalému prodeji, což cenu bitcoinu rychle srazilo na 42 000 dolarů. Někde velký před tím měsícem prodal a je proto dost možné, že prodá i nyní. Respektive si počkal na výběr likvidity, která je nad těmi 48 000 dolary. Před čímž jsem varoval již minulý týden. Nevíme, co se přesně stane. Jen je třeba přemýšlet v širších souvislostech a nezapomínat na nedávný cenový vývoj.

Nesmíme opomenout i fakt, že na týdenním RSI je hodně velká medvědí divergence. Rozdíl mezi close z poloviny prosince a včerejším close, je dle indikátoru propastný. Býci mají samozřejmě šanci medvědí signál zneplatnit, ale přesto teď představuje riziko.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Jak bude kurz ceny bitcoinu reagovat na změnu politiky Fed?

Doporučujeme ke čtení také :