Apple v poslední větší aktualizací před Venturou opravil nepříjemné díry v macOS Monterey

V USA, kde mají v aplikaci TV dostupné živé sportovní přenosy, teď mohou využít tlačítko pro restartování streamu, pauzu a přetáčení dopředu/dozadu, zkrátka klasický „timeshift“.

U nás Apple mezi hlavními změnami zmiňuje jen opravu Safari. Prohlížeč mohl v některých chvílích nečekaně skočit na předchozí stránku. Vedle toho vývojáři opravili 50 zranitelností v různých částech systému (jádro, ovladače, WebKit, SMB, Apple Script, Neural Engine atd.), které byly zneužitelné pro vzdálené útoky, přístup k informacím nebo obcházení administrátorských práv.

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Vláda USA schválila další dodávku zbraní pro Ukrajinu

Apple Private Acces Token pro nahrazení CAPTCHA

Video se připravuje …

Firma mimochodem opravila i chybu nahlášenou Čechem Janem Vojtěškem z Avastu, která se týkala WebRTC a díry, díky níž mohl webové aplikace na počítači spouštět libovolný kód.

Nyní již neočekáváme, že by Apple pro Monterey vydal podobně velký balík oprav. Tvůrci soustředí síly na dokončení nové verze Ventura, která je momentálně ve třetí betě a na podzim přijde ostré vydání. Ventura přináší novinky pro multitasking, udělá z Maců lepší herní počítače, umožní používat iPhone jako webkameru, přinese několik nových aplikací a aktualizuje ty současné, především Mail, Safari, Zprávy, Fotky a Domácnost.

Celý článek zde