Aukce zámku v Kunraticích má vítěze, nabídl vyvolávací cenu 106,260.000 Kč

Praha – Aukce zámku a přilehlého parku v pražských Kunraticích má vítěze, který nabídl vyvolávací cenu 106,260.000 korun. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který dražbu vyhlásil, nyní výsledek aukce vyhodnotí a rozhodne o dalším postupu, uvedla na dotaz ČTK mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Majetkový úřad nabídl zámek do elektronické aukce poté, co o něj neprojevila zájem žádná státní instituce.

Fotogalerie

“Do elektronické aukce areálu zámku Kunratice se přihlásili tři zájemci, přičemž ve stanoveném termínu požadovanou kauci deset milionů korun složili dva z nich. V průběhu elektronické aukce padl jeden příhoz ve výši minimální vyhlašované ceny,” uvedla Tesařová. Podle internetových stránek aukce se příhoz uskutečnil dvě minuty před ukončením dražby.

Zajímavost :  Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) zvažuje, že by se v rámci...

Trojkřídlý barokní zámek, na který se vztahuje památková ochrana, nechal postavit František Václav Čabelický ze Soutic v roce 1688 na místě středověké tvrze, která v minulosti patřila i králi Václavu IV. K jižní straně přiléhá rozsáhlý zámecký park o rozloze přes 1,4 hektaru s bažantnicí vytvořený v 18. století. Později byl zámek přestavěn v klasicistním stylu a doplněn o hodinovou věž na severním průčelí. Ve vnitřních prostorách se zachovala kvalitní štukatérská a malířská výzdoba.

Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a od roku 1957 v něm sídlilo entomologické oddělení Národního muzea. Sbírky opustily zámek v roce 2014, od té doby se budova nevyužívá. ÚZSVM areál převzal v roce 2021 od Národního muzea, následně ho nabídl k využití jiným státním institucím, ale žádná o něj neprojevila zájem. Majetkový úřad jednal také s Prahou o převodu zámku a parku výměnou za majetek, o který by měl stát zájem. Hlavní město loni výměnu odmítlo. Následně ÚZSVM nabídl zámek do elektronické aukce.

Reklama

Zajímavost :  Letecká společnost Smartwings se plně vrátila pod kontrolu českých akcionářů

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO