Babiš a Pavel spolu souhlasí, že by se nemělo rušit plzeňské…

Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Babiš a Pavel spolu souhlasí, že by se nemělo rušit plzeňské letiště Líně

Nejnovější zprávy z témat: Armáda ČR, Volby prezidenta ČR

Vstup Ukrajiny do NATO podle Andreje Babiše není reálný. Petr Pavel v debatě řekl, že až skončí válka, bude čas s Ukrajinou zahájit přístupová jednání.

Vzorem ze zahraničních politiků je pro Andreje Babiše francouzský prezident Emmanuel Macron, pro Petra Pavla ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebo finská premiérka Sanna Marin, prohlásili kandidáti v debatě na Novinkách.

Na hypotetickou otázku, zda by kandidáti jmenovali premiérem Tomia Okamuru, Andrej Babiš se smíchem odpověděl, že si nedovede představit, že by hnutí SPD vyhrálo volby. Dodal však, že by premiérem jmenoval vítěze voleb. Pro Pavla by bylo prioritou, aby vítěz voleb byl schopen sestavit funkční vládu.

Podle Petra Pavla je důležité zachovat Senát. Jeho protikandidát Andrej Babiš v debatě na Novinkách nejprve prohlásil, že horní komoru parlamentu zrušit nejde, následně dodal, že „Senát občas hraje dobrou roli“.

Petr Pavel považuje za chybu, že Česko neumožnilo vznik spojenecké radarové stanice. Babiš se nejprve otázce vyhnul kritikou přílišného důrazu na vojenská témata v debatě, poté řekl, že v Česku nechce radar ani pobyt cizích vojáků.

Prezidentští kandidáti se v debatě dále shodli na tom, že se Československo mělo v roce 1938 bránit. „Samozřejmě by to přineslo oběti, ale jsem přesvědčen, že kdybychom se bránili, přišli by na pomoc spojenci,“ prohlásil Andrej Babiš.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO