Během dubna skončí režim DPI klientům řady dodavatelů

Firma Kolibřík energie měla na 28.000 odběrných míst, A-PLUS Energie dodávala plyn na asi 150 odběrných míst. Pokud si odběratelé nezajistí včas smlouvu s novým dodavatelem, dostanou se do takzvaného neoprávněného odběru a následně jim hrozí odpojení od energií.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) minulý týden uvedl, že v režimu DPI nadále zůstává asi 19.500 domácností, a to 5604 domácností u plynu a 13.880 domácností u elektřiny. Celkem se do režimu DPI dostalo podle Jurečky 637.136 domácností u elektřiny, z nichž 2,2 procenta stále ještě nemá smlouvu u nového dodavatele. U plynu skončilo v DPI 296.861 domácností, přičemž dvě procenta z těchto domácností ještě nemá novou smlouvu.

Zajímavost :  Řecko do konce března splatí poslední tranše záchranných půjček od MMF

V režimu DPI se ocitlo na 900.000 zákazníků Bohemia Energy, největšího uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR. Skupina oznámila loni 13. října ukončení činnosti a dodávek elektřiny i plynu. Jako důvod uvedla extrémní růst cen energií na trzích. Po Bohemia Energy skončili další dodavatelé.

Podle dodavatelských firem představují značnou část objektů setrvávajících v DPI například prázdné byty určené k pronájmu, kdy majitel bydlí jinde. Také se často řeší odběrná místa, u kterých majitelé dlouhodobě pobývají v zahraničí. Nebo jde o byty v dědickém řízení. Nezřídka naráží i na byty zapečetěné policií. Častá jsou také neaktivní odběrná místa s nulovou spotřebou.

Zajímavost :  Chmele se letos sklidilo nejvíc za čtvrt století, výnos byl rekordní

Celý článek zde