Benzin opět zdražuje, ukazují data z krajů. Ceny dočasně uklidní až snížení daně

V Česku dál roste cena benzinu, nafta naopak znovu zlevňuje. Zatímco benzin řidiči o víkendu natankovali za průměrných 46,35 koruny za litr, cena nafty se oproti minulému týdnu snížila na 46,13 koruny. Od středy by měly ceny klesnout díky snížení spotřební daně, poté analytici předpokládají pomalý růst.

V Praze vystoupala cena benzinu na 46,81 koruny za litr, následoval Středočeský kraj s cenovkou 46,66 koruny a Plzeňský kraj s benzinem levnějším o pět haléřů. V Jihomoravském a Olomouckém kraji řidiči zaplatili na konci týdne za litr benzinu průměrně 46,55 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Nejlevněji pořídili benzin řidiči v Královéhradeckém kraji, kde cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 nepřekročila 46 korun. Lehce nad tuto cenu se dostal benzin v Karlovarském a Zlínském kraji.

„>Nejlevněji se nafta dala koupit na konci minulého týdne v Jihočeském kraji, a to za 45,38 koruny. V Karlovarském kraji byla cena o čtyři haléře vyšší. 

„>Ekonom UniCredit Bank Patrik Rožumberský snížení spotřební daně nevnímá jako zásadní faktor, který by výrazně ovlivnil ceny paliv. „Nadále to budou zejména ceny ropy a marže rafinerií, co bude určovat další vývoj,“ míní.

„>Dočasné snížení spotřební daně by podle novely mělo platit do konce září. Podle analytiků tak pro řidiče půjde zřejmě jen o krátkodobou úlevu. „Vytrvale zdražující ropa následně začne táhnout ceny opět směrem vzhůru,“ domnívá se analytik společnosti Patria Finance Tomáš Vlk.

Zajímavost :  Gyimesi drží Matoviča na čudnej diéte (komentár)

Celý článek zde