Binance dostala zelenou v Dubaji a také v Bahrajnu

Kryptoburza Binance obdržela od dubajského úřadu pro regulaci virtuálních aktiv (VARA) novou licenci typu (MVP). To této kryptoburze umožňuje nabízet řadu služeb v oblasti virtuálních aktiv kvalifikovaným retailovým a institucionálním investorům.

Nová licence MVP je přechodem z prozatímní licence, kterou společnost získala v rámci nového regulačního rámce na začátku tohoto roku.

Společnosti Binance se na Blízkém východě daří

Vydání prozatímní licence (udělené v březnu), umožnilo společnosti zřídit pobočku ve Spojených arabských emirátech a poskytovat služby burzy digitálních aktiv předem kvalifikovaným investorům a finančním firmám.

Díky novému povolení bude Binance moci nabízet řadu služeb souvisejících s virtuálními aktivy kvalifikovaným retailovým a institucionálním investorům v rámci legislativního rámce pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv (tzv. VASP).

Umožní jí také přístup k místním bankovním kanálům a poskytování otevřených peněžních účtů, převodů virtuálních platidel, převodů aktiv, úschovy a správy, jakož i služeb nabízení tokenů a obchodování s nimi.

Changpeng Zhao (CZ), zakladatel a generální ředitel společnosti Binance, ve svém prohlášení uvedl:

„Jsme pevně přesvědčeni, že existuje významná příležitost spolupracovat s našimi kolegy v oboru na vývoji konzistentních implementačních standardů po celém světě, jak jsme to dělali v Dubaji.“

Dubajský úřad VARA, který byl zřízen v březnu 2022, je zodpovědný za udělování licencí a regulaci poskytovatelů virtuálních aktiv v emirátu a jeho územích se svobodnou zónou. Místní úřady rovněž udělily předběžnou licenci společnosti CryptoCom a schválení regionálního sídla společnosti FTX.

Další úspěch burzy v Bahrajnu

Kroky společnosti Binance naznačují, že hodlá i nadále rozšiřovat svou přítomnost na Blízkém východě. V březnu burza získala licenci k činnosti v Bahrajnu, kde nabízí kryptografické služby včetně úschovy, obchodování a správy portfolia.

V Bahrajnském království i pokračuje adopce kryptoměn a místní společnosti umožňují platby v kryptoměnách, jako je Bitcoin (BTC).

EazyPay, online platební platforma regulovaná Bahrajnskou centrální bankou (CBB), navázala spolupráci se společností Binance Pay, aby umožnila krypto platby v zemi.

Jak uvedl generální ředitel Nayef Tawfiq Al Alawi, tak nově spuštěná možnost kryptografických plateb bude k dispozici na více než 5 000 terminálech v místě prodeje (POS) a v online platební bráně po celém Bahrajnu.

Al Alawi zdůraznil, že společnost Eazy Financial Services má licenci a je regulována bahrajnskou centrální bankou jako pátý acquirer POS a online platební brány a poskytovatel platebních služeb.

Khalid Hamad Al Hamad, výkonný ředitel bankovního dohledu CBB, rovněž poblahopřál společnosti Eazy k zavedení nové služby kryptografických plateb a chybět nemohl ani generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao. Ten poznamenal, že funkce kryptografických plateb EazyPay bude

První regulovanou a schválenou nabídkou kryptografických platebních služeb v regionu Blízkého východu a severní Afriky.

Závěr

Třetí nejmenší asijská země, Bahrajn, v posledních několika letech aktivně přijímá kryptoměny. V roce 2019 vydala CBB rámec pro řadu činností souvisejících s kryptoměnami, který oficiálně stanoví pravidla pro udělování licencí, správu a řízení, řízení rizik, standardy proti praní špinavých peněz, vykazování, bezpečnost a další pravidla pro kryptografické služby.

Bahrajn aktivně experimentuje s kryptoměnami a blockchainovou technologií od doby, kdy přijal kryptografické předpisy. V lednu 2022 CBB dokončila zkušební provoz digitálních plateb ve spolupráci s blockchainovou a kryptoměnovou jednotkou Onyx společnosti JPMorgan. CoinMENA, hlavní místní krypto burza regulovaná CBB, v červnu oznámila plány na rozšíření svých služeb obchodování s kryptoměnami do Egypta.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO