Bitcoin překonal 68.000 dolarů, na rekord vystoupalo i ethereum

Londýn – Kryptoměny dále posilují. Bitcoin překonal hranici 68.000 dolarů (bezmála 1,5 milionu Kč), a vystoupal tak během obchodování v Asii na dosavadní maximum. Na rekord se vyšplhala i druhá největší kryptoměna ethereum. Podle analytiků k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.

Kolem 8:15 SEČ se bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk obchodoval za 68.096 dolarů, a za posledních 24 hodin si tak připisoval asi 3,1 procenta. Vystoupil až na 68.525,84 dolaru, rekord z poloviny října činil 66.974,77 dolaru.

Zajímavost :  Japonská automobilka Nissan zvýšila svůj celoroční výhled provozního zisku o...

Druhá největší kryptoměna ethereum se ve stejnou dobu prodávala za 4815 dolarů, za 24 hodin vykazovala růst o 1,5 procenta. Předtím vystoupila na dosavadní maximum 4839,92 dolaru.

„Máme pocit že trh změnil,“ konstatoval Matthew Dibb ze společnosti Stack Funds, která spravuje kryptoaktiva. Poukázal přitom na zvýšenou poptávku ze strany velkých investorů, a dokonce i penzijních fondů. „Lidé nyní přicházejí na to, že nemít žádnou pozici, ani velmi malou, pravděpodobně není pro další vývoj dobré, a tak nakupují kryptoaktiva za nynější cenu,“ dodal.

Zajímavost :  Coface: ČR má v žebříčku 500 největších firem regionu 77 zástupců

Kryptoměny posilují od minulého měsíce, kdy byl ve Spojených státech spuštěn první fond ETF, který se zaměřuje na futures na bitcoiny.

„Kryptoměny jsou místem, kde se točí rychlé peníze,“ řekl Chris Weston, který vede výzkumu v makléřské společnosti Pepperstone.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO