Bitcoin směřuje k nejhoršímu prosinci od roku 2013, za měsíc odepsal 16 pct.

Londýn – Nejznámější kryptoměna bitcoin směřuje k nejhoršímu prosinci od roku 2013. Za tento měsíc odepsala zhruba 16 procent. Růst o 45 procent za tento rok je nejhorším výkonem od roku 2015, kdy si bitcoin polepšil o 36 procent.

Kolem 20:05 SEČ se bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk obchodoval za 46.613,81 dolaru, a za posledních 24 hodin si tak připisoval asi 2,5 procenta. Rekordní hodnota z poloviny října činí 68.990,90 dolaru.

Zajímavost :  Německo rozhodlo o zavření tří z posledních šesti jaderných elektráren v zemi. Chce...

Podle agentury Bloomberg byl však letošek pro nejznámější kryptoměnu zlomový. Bitcoin začali ve větší míře akceptovat velcí investoři, například známé instituce z Wall Street, a dostal se do pozornosti široké veřejnosti.

„Očekáváme, že se bitcoinu bude i nadále dařit. Větrem do plachet pro něj je přetrvávající inflace, širší přijetí ze strany investorů díky stálé osvětě i širší situace na trhu,“ uvedli Martin Gaspar a Katherine Webbová ze společnosti CrossTower Research. „Investoři čím dál více chápou jedinečnou přidanou hodnotu bitcoinu. Dokud to bude rezonovat, věříme, že se cena bude zvyšovat.“

Zajímavost :  Zdražuje se i v USA. Míra inflace je nejvyšší za téměř 40 let

lsk mka

Reklama

Celý článek zde |