Bitcoinové ETF od Blackrcok drží bitcoin za více jak 2 miliardy dolarů, odliv kapitálu z GBTC dosahuje velkých objemů

Bitcoin se dlouho zdržoval na úrovni 42 000 dolarů, když začaly nové odlivy kapitálu z burzovně obchodovaných fondů (ETF) pro spotový bitcoin.

Bitcoinové ETF pohodlně absorbují odlivy z GBTC

Cena bitcoinu pokračovala v ústupu z lokálních maxim 42 800 dolarů, kde se trh pohyboval během víkendu a z počátku týdne. Nyní se však k těmto maximům zase přibližuje.

Bitcoin s nadějným ukončením minulého týdne, čelila na začátku současného týdne známým překážkám, když se obnovily odlivy kapitálu z Grayscale Bitcoin Trustu (GBTC).

Odlivy kapitálu dosáhly 360 milionů dolarů za den, dle dat z konce ledna – další pokles oproti předchozímu dennímu součtu a přibližně 50 % vrcholných denních odlivů.

Zajímavost :  Žilinka navštívil reedukačné centrum. Podmienky sú tu katastrofálne a nehodné starostlivosti o maloletých, zhodnotil

V tento den analytik Bloomberg Intelligence James Seyffart navíc poznamenal, že více než 5 miliard dolarů opustilo GBTC od jeho přeměny na ETF. Ačkoliv 26. ledna spotové bitcoinové ETF celkem zaznamenaly čisté přílivy kapitálu v objemu 759 milionů dolarů, navzdory nepříznivému vývoji na GBTC.

Podle dat správce aktiv BlackRock, jeho iShares Bitcoin Trust (iBIT) ETF držel více než 52 000 BTC v hodnotě přes 2 miliardy dolarů. Tyto údaje byly široce sdíleny na sociálních médiích, přičemž populární investor Rajat Soni zdůraznil rozsah implikovaného objemu nákupu oproti denní tvorbě bitcoinu. Nyní je každý den vydáváno pouze 900 BTC. Sami klienti Blackrocku kupují 2 až 5násobnou denní produkci bitcoinových mincí.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Fico je pripravený riešiť platy ministrov. Považuje za neprijateľné, že dostávajú menej ako radoví poslanci

Doporučujeme ke čtení také :