Bitcoinoví analytici předpovídají 100 000 USD do konce roku, čeká nás 10 měsíců „šíleného FOMA“

Když se cena bitcoinu obchodovala pevně nad hranicí 62 000 dolarů, varoval PlanB před nastupujícím býčím trhem.

Podle bitcoinového analytika PlanB, který je zároveň tvůrcem kontroverzního modelu S2F (stock-to-flow) pro cenu bitcoinu, začal býčí trh s bitcoinem oficiálně 1. března.

Akumulační fáze bitcoinu skončila spolu s výhodnými příležitostmi k nákupu bitcoinu. Uvádí tak PlanB ve svém příspěvku X s odkazem na graf S2F.

Býčí trh začal. Pokud je historie nějakým vodítkem, budeme svědky 10 měsíců FOMO [strach z promeškání]. To znamená extrémní cenové pumpy kombinované s několikanásobnými poklesy klidně o -30 %.

– PlanB, zdroj: twitter.com

Jeho předpověď přišla dva dny poté, co bitcoin poprvé po více než dvou letech překonal hranici 60 000 dolarů. Bitcoin během 24 hodin do 15:00 středoevropského času klesl o 0,75 % a změnil svůj kurz na 62 472 USD.

Ačkoli model S2F získal popularitu během býčího běhu v roce 2021, zdaleka není dokonalým věštcem ceny Bitcoinu. Podle grafu měl BTC prolomit úroveň 100 000 USD na začátku srpna 2021, kdy se bitcoin obchodoval kolem 44 000 dolarů.

Zajímavost :  Projekt roku? DOP nebo raději Bitcoin? – předprodej končí v 16:00

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin také kritizoval model S2F za to, že dává investorům „falešný pocit jistoty.

Předpovědi analytika PlanB jsou v souladu s očekáváním ostatních expertů v oboru. Podle Vetleho Lundeho, vedoucího analytika společnosti K33 Research, Bitcoin v období bezprostředně po halvingu obvykle konsoliduje. Následně pak v průběhu dalších měsíců roste na ceně. Lunde řekl v rozhovoru pro server Cointelegraph:

Ačkoli výkonnost bezprostředně po halvingu byla spíše pomalejší, každý halving se ukázal jako solidní bod pro vstup na trh. 150-400 dní po půlení bývá „sladkým“ místem, kde složené efekty utlumeného prodejního tlaku těžařů pozitivně ovlivňují cenu BTC.

– Vetle Lunde, zdroj: cointelegraph.com

Širší události na trhu, které zásadně ovlivňují cenu BTC

K rostoucímu zájmu investorů o bitcoin a jeho následnému růstu ceny přispěly kromě tolik očekávaného halvingu také nedávno schválená spotová Bitcoin ETF.

Zajímavost :  Halving bitcoinu sníží odměny těžařů – přesto ho ale vítají

Cena bitcoinu zaznamenala 3% korekci poté, co z Grayscale Bitcoin ETF odtekl kapitál v hodnotě 598,9 milionu dolarů. Navzdory odlivu se cena bitcoinu podle údajů CoinMarketCap během uplynulého týdne zvýšila o více než 22 %.

S výjimkou ETF společnosti Grayscale zaznamenalo devět nových spotových ETF na bitcoin 28. února již druhý den po sobě celkový denní objem přes 2 miliardy dolarů. Podle zprávy analytické společnosti CryptoQuant, představovala nová ETF od svého spuštění 11. ledna 75 % nových investic do bitcoinu.

Podle výzkumné zprávy Bitfinex Analysts, kterou sdílel Cointelegraph, zavedla ETF poprvé v historii bitcoinu pasivní, cenově orientovanou poptávku. Právě i díky ní dojde podle Bitfinex Analysts do konce roku 2024 k novým historickým maximům ceny BTC.

Naše analýza předpokládá, že konzervativního cenového cíle 100 000 až 120 000 dolarů bude dosaženo do 4. čtvrtletí 2024 a vrcholu cyklu bude z hlediska celkové tržní kapitalizace kryptoměn dosaženo někdy v roce 2025.

– Bitfinex Analysts, zdroj: cointelegraph.com

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Vrátí se cena bitcoinu nad 70 000 USD ještě do halvingu?

Doporučujeme ke čtení také :