Bitmain přestává dodávat své stroje k těžbě BTC podnikům v Číně

Čínský kryptoměnový ban zasáhl i Bitmain

Čínský zásah proti těžbě a obchodování s kryptoměnami ovlivnil i Bitmain. Pekingská společnost na jednom ze svých sociálních účtů oznámila, že počínaje 11. říjnem zastaví zasílání svých těžebních souprav Antminer na adresy v Číně. I přesto bude Bitmain i nadále sloužit zákazníkům se sídlem v Hongkongu a na Tchaj-wanu.

„DLE ZÁKONŮ A PŘEDPISŮ o UMÍSTĚNÍ zákazníků SPOLEČNOSTI přestane společnost Bitmain OD 11. ŘÍJNA 2021 dodávat antminery do oblastí pevninské číny (mimo Hongkongu a Tchaj-wanu). Zákazníci z oblasti pevninnské číny, kteří dlouhodobě kupují naše výrobky, budou kontaktovat naši zaměstnanci a pokusí se nabídnout alternativní řešení.“

Velký producent kryptoměnových těžařských zařízení dodal, že nová politika neovlivní klienty na zámořských trzích. Podle tohoto oznámení tým Bitmainu „tvrdě pracuje na zajištění dodávek zákazníků po celém světě“. Firma také zvýšila svou výrobní kapacitu pro modulární těžební kontejnery – Antbox.

Rozhodnutí Bitmain stáhnout se z čínského trhu se zdá logické, protože minulý měsíc provedly místní úřady ve Vnitřním Mongolsku velkou operaci, při které zabavily 10 00 zařízení na těžbu kryptoměn. Jednalo se v pořadí o již 45. konfiskaci v této provincii. Již dříve věnovaly úřady podobnou „péči“ oblastem Sichuan, Yunnan, Xinjiang či Qinghai.

Čínský zákaz kryptoměn

Pokud sledujete kryptoměnový trh již delší čas, nejspíše jste zaregistrovali nepřátelský postoj Číny k virtuálním měnám, který trvá již téměř celou dekádu. Letos to místní centrální banka ještě posunula o krok dál a všem místním firmám zakázala jednat se společnostmi, které se zabývají digitálními aktivy.

Zajímavost :  12.10.21 Technická analýza BTC/USD – poslední překážka před námi!

Krom bezprostředních, krátkodobých, negativních dopadů na cenu znamenal tento krok pro mnoho firem také nutnost uzavřít své čínské pobočky. Jednou z prvních byla oblíbená kryptoměnová burza Huobi, následovaná další burzou Kucoin. Nejnovější zveřejněné výsledky ukazují, že během pouhých 14 dní po čínském zákazu ukončilo svou činnost více než dvacet společností, které byly nuceny přestat poskytovat služby čínským občanům.

Zajímavost :  Volkswagen rozhodne o gigafactory později, uvedl Havlíček. O továrnu usiluje i Česko

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO