Bloomberg: Bitcoin ETF se potýkají s problémy v podobě due diligence

Nedávné schválení spotových Bitcoin ETF se setkává s překážkami v podobě důkladného prověření ze strany velkých obchodních platforem, které rozhodují o jejich zpřístupnění finančním poradcům.

Přijetí Bitcoin ETF se zpomaluje

Nedávná zpráva společnosti Bloomberg uvádí, že rozsáhlé prověřování hlavními obchodními platformami v USA zpomaluje adopci spotových Bitcoin ETF. Firmy jako LPL Financial Holdings pečlivě zkoumají nově schválené Bitcoin ETF, aby se rozhodly, zda je zpřístupní svým klientům. S plánem dokončit hodnocení Bitcoin ETF během tří měsíců, LPL Financial se soustředí na vyhodnocení rizik, včetně možnosti jejich uzavření kvůli nedostatečné akumulaci aktiv​​​​.

Důkladné prověření se zaměřuje na komplexní analýzu před každým investičním rozhodnutím. Tento proces zahrnuje pečlivou kontrolu, analýzu, porozumění rizikům a příležitostem, čímž zajišťuje, že investice jsou dobře promyšlené a zvážené. Význam tohoto kroku je klíčový pro zajištění dlouhodobé udržitelnosti a přínosu ETF​​.

Zajímavost :  Zväz rokoval s ministerkou zdravotníctva. Špecialisti nesúhlasia s e-péenkami

Bloomberg mimo jiné upozorňuje, že přijetí Bitcoin ETF může být pomalejší kvůli procesu schvalování na velkých institucionálních platformách. Tyto platformy mají přísná kritéria pro zařazení nových produktů do svých nabídek. Navzdory tomu optimismus ohledně budoucích inflací do těchto produktů přetrvává, i když ETF nabízené společnostmi zaměřenými přímo na krypto, jako jsou ARK Invest a Galaxy Invesco, zaostávají v přílivu aktiv​​.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Přes tyto výzvy si Bitcoin ETF produkty spuštěné společnostmi BlackRock a Fidelity vybojovaly místo mezi deseti největšími ETF ve Spojených státech v lednu, když přilákaly příliv 4,8 miliardy amerických dolarů. Tento úspěch naznačuje značný zájem investorů o největší kryptoměnu světa jakožto důležitou součást finančních portfolií. BlackRock a Fidelity ukázaly, že jsou schopné akumulovat značná aktiva, posilující pozici bitcoinu na trhu​​.

Zajímavost :  Čo vám možno ušlo z V politike: Roth Neveďalová považuje ťahanie novely Trestného zákona do europarlamentu za vlastizradu

Celkově, i když proces důkladného prověřování může brzdit rychlý rozmach spotových Bitcoin ETF, zájem investorů a úspěch prvních fondů naznačují silný potenciál pro budoucí růst. Jak finanční instituce pokračují v hodnocení těchto nových produktů, je pravděpodobné, že Bitcoin bude i nadále hrát významnou roli na trzích s ETF, což otevírá nové možnosti pro investory hledající expozici vůči digitálním aktivům.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 772 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Zprávu společnosti Bloomberg naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zajímavost :  Bude zasadať vláda. Prerokuje návrh zmien v štatúte rezortov i rady vlády pre duševné zdravie

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO