Boba Network, řešení druhé vrstvy na ETH se prosazuje

Závod o rozšíření Etherea na vrstvě 2 se rozjíždí. Vrstva 2 na platformě Ethereum ožívá. Boba Network získává významnou trakci.

Síť Boba se prosazuje

Nejnovějším řešením, které získalo významnou trakci, je Boba Network, Optimistic Rollup spuštěný nadací OMG Foundation a společností Enya. Podle údajů společnosti L2Beat má v současné době uzamčenou celkovou hodnotu 1,08 miliardy dolarů poté, co v průběhu listopadu zaznamenala zvýšené přijetí. Celková uzamčená hodnota činila 14. listopadu zhruba 87 milionů dolarů a od té doby se zvýšila o více než 1 200 %.

Boba Network je jedním z rostoucího počtu projektů využívajících technologii Optimistic Rollup ke škálování sítě Ethereum. Funguje tak, že provádí transakce mimo vrstvu 1 a data odesílá do základního řetězce, aby se ušetřily poplatky za gas. Využívá most, který uživatelům umožňuje přesouvat prostředky z hlavní sítě Etherea do vrstvy 2.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Grayscale: Bitcoinové ETF je to, co si investoři zaslouží • a další články

Je to jeden z rostoucího počtu projektů využívajících technologii rollup ke škálování sítě Ethereum. Protože Boba využívá Optimistic Rollups, má pro transakce období výzvy, což znamená, že existuje sedmidenní lhůta pro výběr do mainnetu Etherea. Obchází to však tím, že uživatelům nabízí rychlejší výběry za vyšší cenu prostřednictvím swapového můstku.

Nedávné uvedení na trh

Kromě vysokých nákladů na používání mainnetu Etherea je jedním z pravděpodobných faktorů, které stojí za rostoucím používáním, nedávné uvedení tokenu Boba na trh. Projekt spustil BOBA airdropem pro držitele OMG minulý čtvrtek a od té doby vzrostl o 540 %. Dnes dosáhl historického maxima 7,16 USD.

Boba Network je zatím jediným řešením Optimistic Rollup, které spustilo vlastní token. Jeho dva největší konkurenti, Arbitrum a Optimism, zatím žádné plány na token nepotvrdili, přestože v posledních měsících přivítali do svých sítí stále více předních DeFi projektů a uživatelů. V současné době vede Arbitrum, který drží 41% podíl na trhu 2. vrstvy.

Zajímavost :  Zeman jmenuje Fialu za plexisklem. Všichni budou mít respirátory FFP3

Další možnost

Optimistic Rollups jsou pouze jednou ze součástí nabídky škálovatelnosti vrstvy 2 Etherea. Doufá se, že používání Etherea se stane dostupnějším s pomocí ZK-Rollups, dalšího typu škálovacího řešení, které využívá zero-knowledge proofs ke svazování transakcí mimo řetězec.

Mezi přední projekty ZK-Rollup patří StarkWare, zkSync a Loopring. StarkWare pohání decentralizovanou burzu dYdX na 2. vrstvě a populární NFT projekt Immutable X. Nedávno získal 50 milionů dolarů a tento měsíc se chystá spustit nový produkt s názvem StarkNet na mainnetu. Tým tvrdí, že díky němu se poplatky za gas sníží stonásobně.

Závěr

Neustálý boj o poplatky za gas a jejich snížení se může s těmito řešeními obrátit. Boba vypadá slibně, ale ZK-Rollups mohou být ještě účinnější. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server.

Zajímavost :  Vysokorychlostní tratě mění uvažování lidí. Investice se státu vrátí, říká šéf Správy železnic

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO