Cardano (ADA) vysílá medvědí signály – udrží se cena nad 0,46 USD?

Ve středu došlo ke schválení spotových ETF na bitcoin a včera cena skoro všech kryptoměn poměrně slušně rostla. Přesto nesmíme opomíjet dlouhodobé signály. Například Cardano před tímto růstem ztratilo za týden 15 % ceny a signály naznačují, že propad ještě nekončí.

Medvědi dokázali srazit ADA až na klíčový support kolem 46 centů. Cena se sice odrazila, ale před schválením ETF to vypadalo na další otestování tohoto supportu. Díky včerejší euforii cena vyrostla až na 60 centů, kde je historická rezistence i úroveň 161,80 % Fibonacciho retracementu. Další klíčová rezistence je pak kolem 65 centů.

Zajímavost :  Organizácia Demagog sa spojila s Metou. Slovenské sociálne siete začnú čistiť od dezinformácií, toto je ich stratégia

Cardano: Indikátory naznačují medvědí náladu

Při pohledu na Relative Strength Index (RSI) a MACD z pohledu třídenní perspektivy si lze také všimnout klesajícího trendu. Lze očekávat další pokles, jestliže rezistence na 60 centech nebude pokořena a cena se odrazí.

Navíc si lze na MACD všimnout i medvědího překřížení. Jde o významný signál, která je často předzvěstí poklesu na nižší úrovně. Dalším solidním supportem by pro Cardano mohla být cena až kolem 40 centů.

Závěr

Nevím samozřejmě jak dlouho vydrží euforie ze schválení ETF a jak dlouho se na této vlně povezou i altcoiny. Ještě loni v září se cena ADA pohybovala kolem 24 centů a o 3,09 USD (historické maximu, ATH) ze září 2021 si mohla již jenom zdát. Dlouhodobý trend Cardana se zdá být spíše medvědí, tak uvidíme zda aktuální vlna optimismu dokáže směřování otočit.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Newslettery Ministerstva průmyslu a obchodu na jednom místě

Doporučujeme ke čtení také :