Celní správu ode dneška řídí bývalý šéf rozvědky Marek Šimandl

Praha – Do čela Generálního ředitelství cel dnes nastupuje Marek Šimandl, který ve čtvrtek na vlastní žádost skončil ve funkci ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Z pozice šéfa civilní rozvědky odešel téměř po čtyřech letech. Do konce května řídil celní správu Milan Poulíček, který skončil z osobních důvodů, od té doby celníky dočasně vedl první zástupce generálního ředitele Pavel Kotraba.

Úkolem celní správy je ochrana a regulace domácího trhu formou výběru cla z dováženého zboží. Dohlíží nad tím, aby toto zboží neohrožovalo životy nebo zdraví lidí, zvířat či rostlin. Spravuje také veškeré spotřební a ekologické daně, kontroluje placení mýtného nebo vymáhá některé nezaplacené poplatky a pokuty. V celní správě pracuje téměř 6000 lidí, většinu tvoří celníci ve služebním poměru, ostatní jsou občanští zaměstnanci. Spadá pod ministerstvo financí.

Zajímavost :  Evropská komise obvinila České dráhy a ÖBB, že poškodily firmu RegioJet

Vláda začátkem června schválila, že Šimandlovým nástupcem v čele tajné služby se ode dneška stane bývalý analytik Vojenského zpravodajství Petr Mlejnek.

Reklama

Celý článek zde |