Celní správu povede končící šéf rozvědky Marek Šimandl

Novým šéfem Generálního ředitelství cel se od 8. července stane Marek Šimandl, který nyní řídí Úřad pro zahraniční styky a informace, informovalo ministerstvo financí. 

Do nástupu Šimandla celní správu povede Pavel Kotraba, který je prvním zástupcem generálního ředitele celní správy. Do konce května byl šéfem celníků Milan Poulíček, který skončil ve funkci z osobních důvodů.

Zajímavost :  Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal čistý obrat přes 56 miliard korun

„Jsem rád, že celní správu povede kvalifikovaný člověk s bohatými zkušenostmi ze služby pro stát a těším se na spolupráci s ním. Věřím, že pan Šimandl bude pro GŘC velkým přínosem,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Šimandla jmenoval do čela ÚZSI tehdejší ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v září 2018. Předtím působil v Bezpečnostní informační službě (1991-2005), Národním bezpečnostním úřadu (2005-2017) a Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (2017-2018). Ve funkci šéfa rozvědky nahradí dvaapadesátiletého Šimandla od 8. července bývalý analytik Vojenského zpravodajství Petr Mlejnek. změny odsouhlasila 1. června vláda.

Zajímavost :  Gyimesi drží Matoviča na čudnej diéte (komentár)

Celý článek zde