Cena bitcoinu by mohla pokračovat v pohybu do strany, avšak vzorec cup and handle napovídá růst

Podle analytiků by se cena bitcoinu mohla pohybovat v aktuálním rozmezí až pět měsíců. Dlouhodobější technická data a on-chain data však nadále ukazují na šestimístnou cílovou cenu BTC.

Podle zakladatele Capriole Investments Charlese Edwardse naznačuje sezónnost akciového a kryptoměnového trhu spolu s on-chain daty o bitcoinu, že by se jeho cena mohla pohybovat do strany po dobu 4 až 5 měsíců.

V nové zprávě Edwards uvedl, že cena bitcoinu nadále osciluje v rámci maximálního rozpětí cyklu v oblasti 58 000-66 000 USD. Nepřetržité týdenní uzávěrky nad hranicí 58 000 USD podporují pokračování dlouhodobého trendu.

Edwards přirovnal cenové pohyby BTC ke zlatu, které za posledních 13 let vytvořily masivní cup and handle. Cup (který předchází handlu) se vytvářel po dobu čtyř let. Edwards poznamenal, že Bitcoin vykazuje stejný vzorec ve svém grafu.

Dále také poznamenal, že vzhledem k podobnostem mezi Bitcoinem a zlatem existuje možnost, že by BTC mohl strávit až 9 měsíců v oblasti range high tvořící cup před výrazným pohybem vzhůru.

Technický výhled zůstává býčí, pokud se cena udrží nad 58 000 dolary. Čím déle se budeme pohybovat na horních hranicích rozpětí, tím pravděpodobnější je, že se tato struktura spojí do klasického obrazce cup and handle, po kterém by obvykle následovalo silné posílení ceny.

– Charles Edwards, zdroj: x.com

Navzdory slibnému vzorci cup and handle Edwards poznamenal, že metriky Delta nabídky a 90denní počet zlikvidovaných mincí (CDD) bitcoinu vytvořily zaoblené vrcholy. Edwards vysvětlil, že Capriole Investments používá každou z nich k identifikaci vrcholů cyklu a že jsme na srovnatelné zastávce uprostřed cyklu.

Bez ohledu na to nám tento graf říká, že máme očekávat nejméně několik měsíců (možná až 6 měsíců) bočního pohybu a volatility před obnovením trendu. Dnes se nacházíme na hranici dvou měsíců.

– Charles Edwards, zdroj: x.com

Bitcoin je i nadále risk-off

Edwards také uvedl, že pozorně sleduje Capriole Bitcoin Macro Index. Jedná se o ukazatel kombinující více než 50 nejsilnějších on-chain a makro tržních metrik, který odhaluje, že BTC je i nadále risk-off.

Odklon od rizika (risk-off) popisuje náladu na trhu, kdy investoři snižují svou rizikovou expozici a zaměřují se na ochranu svého kapitálu.

Zajímavost :  Aktívny aj napriek zraneniam. Premiér Fico aj počas zotavovania komunikuje s koaličnými partnermi

Zpráva však uvádí, že většina ostatních ukazatelů stále naznačuje, že tento cyklus má ještě dost prostoru pro pokračování.

Společnost ARK Invest, která se zabývá správou investic, potvrdila Edwardovy názory. Souhlasila s tím, že bitcoin je stále býčí. Analytici společnosti ARK Invest ukázali, že předchozí události, kdy došlo k halvingu, připravily půdu pro dlouhodobou dynamiku BTC.

Zajímavost :  Fico prvýkrát prehovoril. K atentátnikovi necíti nenávisť, podľa premiéra bol len poslom

Ve zprávě uvedli, že každý halving byl předzvěstí vzestupné dynamiky v dlouhodobém časovém horizontu. Dále také dodali:

Předpokládat, že tentokrát dojde k trojnásobnému nárůstu ceny bitcoinu rok po půlení, by mohlo být příliš optimistické. Nicméně tento graf poukazuje na případ rostoucího nedostatku bitcoinů v časovém horizontu.

– ARK Invest, zdroj: cointelegraph.com

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO