Cena bitcoinu prudce vzrostla po masivním odlivu z Coinbase

Bitcoin zaznamenal nárůst ceny po nedávném oznámení o inflaci v USA a po masivním odlivu 16 021 BTC z burzy Coinbase, což vyvolalo spekulace o možném institucionálním nákupu.

Náhlý růst bitcoinu

Cena bitcoinu včera prudce vzrostla, čímž dosáhla desetidenního maxima po odlivu BTC z Coinbase v hodnotě přesahující 1 miliardu dolarů. Významný odliv 16 021 BTC byl zaznamenán v ranních hodinách 15. května. Data z platformy CryptoQuant ukazují, že se jedná o sedmý podobný odliv z Coinbase v tomto roce.

Podle analýzy CryptoQuantu může za tímto odlivem stát institucionální investor. Teorii podporuje nedávné schválení několika spotových Bitcoin ETF americkou SEC, kde Coinbase funguje jako správce pro většinu těchto fondů. Přestože se mohlo jednat o interní přesun Coinbase, analytici přikládají vysokou pravděpodobnost tomu, že transakce byla realizována za účelem institucionálního nákupu.

Zajímavost :  NAKA prejde viacerými zmenami. Bude policajtov menej?

Reakce trhu na tento odliv byla rychlá a výrazná. Bitcoin, který se před oznámením obchodoval kolem 61 000 dolarů, vzrostl na 64 000 dolarů a krátce poté dosáhl vrcholu nad 64 500 dolarů. Nárůst přišel před zveřejněním amerického indexu spotřebitelských cen (CPI) za duben, který odpovídal očekáváním a dosáhl hodnoty 3,4 %.

Tržní analýzy a predikce naznačují, že Bitcoin a kryptoměnový trh obecně mohou zaznamenat výrazné pohyby v závislosti na ekonomických ukazatelích a politických rozhodnutích. Největší kryptoměna světa, často považovaná za digitální zlato, reaguje citlivě na makroekonomické změny. Pokud by se podařilo inflaci dostat pod kontrolu a centrální banky by zmírnily měnovou politiku, mohlo by to vyvolat novou vlnu optimismu mezi investory a posunout cenu bitcoinu ještě výše.

Zajímavost :  Kaliňák v relácii začal zostra, moderátorovi vyčítal úvod. Cifrová Ostrihoňová hovorila o voličoch Smeru, ktorí chcú vystúpiť z EÚ

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 055 USD dle KMC.

Závěr

Jaká je vaše cenová predikce pro nadcházející období? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Data společnosti CryptoQuant naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Střípky z první výsledkové sezóny roku: Americké banky ve výborné situaci, akcie Tesla nesplnily očekávání

Doporučujeme ke čtení také :