Cena bitcoinu vyskočila o 7,6 %, co bylo impulsem k růstu?

Bitcoin včera agresivně posílil, čímž si za jediný obchodní den připsal 7,6 %. Takový růst jsme tu poměrně dlouho neměli a rozhodně k němu nedochází často. Cena bitcoinu měla tendenci se opakovaně vracet k důležitému supportu, který je kolem 60 000 dolarů. Bral jsem to tak, že trh zřejmě čeká na impuls, který by vedl k silnému odrazu nebo průlomu dolů.

Nakonec došlo k prvnímu scénáři, který nás dovedl k 67 000 dolarů. Algoritmy evidentně zafungovaly. Ačkoliv musíme chápat jednu podstatnou věc. Jediná pumpa neznamená, že jdeme na nové historické maximum. Musí se k býkům přidat i reakční kupci, kteří k tomu musí mít dobrý důvod. Nestačí jednorázové sepnutí algoritmů.

Včerejší stream na analýzu bitcoinu, zlata a akciového trhu

Proč bitcoin posílil? Americká inflace klesá

Nyní se dostáváme k tomu, proč cena bitcoinu tolik posílila. Jak jsem psal výše, šlo o sepnutí algoritmů a vysvětloval jsem to i ve včerejším streamu. Celková inflace klesla z 3,5 % na 3,4 %, jádrová složka z 3,8 % na 3,6 %. Tím pádem nedošlo k nijak výraznému poklesu. Přesto to trhům stačilo, když se vše tolik zazelenalo.

Zajímavost :  Optimistické vyhlídky pro Bitcoin a altcoiny, očekává se návrat k býčímu trendu

Algoritmy nejsou lidé a sepnou se za splnění nastavených podmínek. Vůbec nevadí, že nová data absolutně neindikují, že by mělo v dohledné době dojít k poklesu úrokových sazeb. Když by inflace klesala tímto tempem, trvalo by celý zbytek roku, než by Fed měl potvrzení.

Když bych to měl shrnout, běžnou logikou nebyl důvod, aby bitcoin a ostatní trhy tolik rostly. Jde to z extrému do extrému. Pořád platí, že derivátový trh propisuje první uvolnění pro září letošního roku. K dalšímu poklesu má dojít v prosinci. U mě je stále aktuální, že počítám jenom s jedním poklesem a to právě v závěru letošního roku. Změnil bych názor jenom tehdy, když by inflace nabrala silnou klesající tendenci. Tomu zatím ovšem nic nenasvědčuje.

Zajímavost :  Bitcoin se připravuje na možný průlom: Technické indikátory naznačují růst

Bitcoin za jediný den posílil o 7,6 %

Cena bitcoinu se opakovaně vracela k těm 60 000 dolarů, kde máme klíčový support. Trhu však stále chyběl nějaký ten impuls, který by kurz dostal alespoň do středu zakresleného boxu. Impuls přišel a cena bitcoinu si připsala 7,6 %, čímž právě došlo k otestování zmíněného středu.

Impulsní svíce tak dala býkům naději, že se dočkají i otestování 74 000 dolarů. Jakmile se v grafu objeví impulsní svíce, je poté větší pravděpodobnost, že cenový růst bude pokračovat. Ačkoliv to není nic jistého, pouze se zvýší šance. Nyní je třeba, aby postup kurzu podpořili reakční nakupující. Bez nich se bitcoin na těch 74 000 dolarů nedostane.

Závěrem: Reakumulační schéma je býčí

Jestli se cena bitcoinu udrží v rámci stranového boxu, rostou šance, že jde o reakumulační schéma. Kurz se v boxu zdržuje dost dlouhou dobu, takže případný průlom by mohl být opravdu velký. Dokázal bych si snadno představit, že cena bitcoinu poté atakuje 100 000 dolarů.

Zajímavost :  Ethereum ETF je schváleno, jaký to bude mít vliv na jeho cenu?

Leč nebudeme předbíhat. K průlomu je zatím daleko a i kdyby k němu došlo, musí být úspěšný. Podotýkám, že návrat ceny k supportu bych považoval za další totální selhání a včerejší růst za býčí past.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO