Ceny ropy se zvyšují, většímu růstu ale brání obavy z varianty omikron

Londýn/New York – Ceny ropy se po pondělním prudkém poklesu zvyšují. Většímu růstu ale brání obavy z koronavirové varianty omikron, která se rychle šíří po celém světě.

Kolem 17:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent nárůst o 2,3 procenta na 73,16 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu přidávala 2,6 procenta a prodávala se za 70,38 dolaru za barel.

Země napříč Evropou zvažují nová omezení pohybu. Mění tak cestovní plány obyvatel a znervózňují finanční trhy. Omikron se šíří i ve Spojených státech a v Asii.

Zajímavost :  Sokolovská uhelná investuje 300 milionů Kč do modernizace elektrárny ve Vřesové

Analytik společnosti PVM Tamas Varga se domnívá, že růst jako ten dnešní nebude mít dlouhého trvání. „Vzestup bude pravděpodobně omezený a další omezení způsobí obnovení výprodejů,“ řekl Varga agentuře Reuters.

Cenu ropy naopak podporuje v pondělí zveřejněný průzkum agentury Reuters o stavu ropných zásob ve Spojených státech. Ty by měly už čtvrtý týden po sobě klesnout.

Zajímavost :  Každá tradice jednou končí. Nejbezpečnějšími aerolinkami pro rok 2022 jsou Air New Zealand, Qantas se propadly na sedmou příčku

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent únor 73,16 71,52
New York – NYMEX WTI únor 70,38 68,61

Reklama

Celý článek zde |