CEO společnosti Ripple se cítí díky pokrokům v soudním sporu proti SEC „opravdu dobře“

Americká komise pro cenné papíry (SEC) podala v prosinci minulého roku žalobu proti blockchainové společnost Ripple se sídlem v San Francisku. Agentura v ní tvrdila, že XRP, digitální token, který Ripple používá pro přeshraniční platby, byl v minulosti (8 let) neregistrovaným cenným papírem.

SEC se dále nechala u soudu slyšet, že jak generální ředitel Brad Garlinghouse, tak výkonný předseda sposlečnosti Chris Larsen vydělali miliony dolarů ze svých osobních prodejů XRP.

Zajímavé je, že soudkyně amerického soudu Sarah Netburn dosud vyhověla většině návrhů společnosti Ripple. Samozřejmě, že je ještě příliš brzy na to říci, že někdo vyhrál, ale generální ředitel Bradley Garlinghouse je velmi „potěšen pokrokem“, kterého jeho společnost u soudu dosáhla. V rozhovoru pro Fox Business se vyjádřil takto:

„Podívejte, mám dobrý pocit z pokroku, kterého bylo dosud u soudů dosaženo“

Garlinghouse i nadále popírá všechna obvinění regulační agentury a mimo jiné tvrdí, že XRP je podobný Bitcoinu a Ethereu. Garlinghouse rovněž uvedl, že poskytovatel platebních služeb BitPay, který podporuje taktéž XRP, svým chováním naznačuje, že se nejedná o cenný papír. A to proto, že se tento token používá jako měna k usnadnění převodu peněz v různých měnách vydaných vládami

Generální ředitel společnosti Ripple odmítá obvinění SEC z obtěžování

Případ SEC versus Ripple se změnil ve skutečný souboj – a bitva zatím ani zdaleka nekončí. Ať už jste fanouškem Ripple nebo fanouškem SEC, mnohé oči pozorně sledují vývoj v tomto případu. A jak již bylo řečeno, soud zatím vyhověl několika návrhům, které podala společnost Ripple.

V jednom z těchto návrhů dokonce zástupci společnosti Ripple požádali o přístup k některým interním poznámkách a e-mailům Komise pro cenné papíry. Poslední vývoj se ale pěkně zamotává, neboť nově SEC naopak obvinil Ripple z obtěžování, neboť podle nich tento platební gigant se snaží získat více informací, než je legálně povoleno získat.

Zajímavost :  Liberty Steel hasí finanční průšvihy. Je připravena se zbavovat nevýkonných byznysů

Během rozhovoru pro Fox Business Garlinghouse důrazně popřel tvrzení, že „malá společnost jako Ripple“ by mohla obtěžovat amerického regulačního hlídacího psa. Dodal:

„Víte, Jay Clayton (do prosince 2020 působil jako vedoucí SEC) se rozhodl vyvolat tento soudní spor a my se budeme bránit“

Závěr

Jednou jsi dole, jednou nahoře.. Zatím si nikdo netroufá odhadovat, jak celý spor skončí, ale jedno je jasné. Výsledek sporu bude mít velký význam na celý kryptoměnový průmyslu a každá ze stran má určitě v zásobě ještě nějaké ty zajímavé trumfy. Mimochodem, které straně v tomto sporu fandíte vy?

Zajímavost :  Ceny nehnuteľností budú naďalej rásť, tvrdí realitný maklér

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO