ČNB odebrala licenci Sberbank. Ta se může odvolat

Představenstvo Sberbank nyní podle informací E15.cz čeká na doporučení dozorčí rady banky, zda ta schválí podání rozkladu. „Je to pravděpodobné,“ řekl E15.cz zdroj obeznámený s aktuální situací v bance. Sberbank zbývá na rozhodnutí několik dní. 

Pokud by se banka rozhodla odvolat, stále by měla šanci na prodej přímému zájemci. Podle informací E15.cz z bankovního trhu se přitom o aktiva Sberbank aktivně zajímá například Česká spořitelna či banka Creditas miliardáře Pavla Hubáčka.

Zajímavost :  Ze dne na den jsem se stal chipsařem, vypráví rizikový investor Miloš Vančura. Fabriku na zeleninové brambůrky zachránil z insolvence

Prodej banky by byl nejlepší variantou jak pro Sberbank, tak i pro její klienty včetně obcí, krajů a organizačních složek státu, které mají v bance své peníze. Jakmile totiž banka vstoupí do likvidace, hodnota jejích aktiv na trhu klesne. V procesu likvidace probíhá zpeněžení aktiv zpravidla za „výprodejové ceny“.

Centrální banka se k záležitosti nevyjádřila. „ČNB zásadně nekomentuje správní řízení, které ještě nebylo pravomocně ukončeno. S ohledem na to se nyní ČNB nebude k vašim otázkám jakkoli vyjadřovat,“ uvedla ředitelka odboru komunikace ČNB Markéta Fišerová.

Zajímavost :  Světové akcie ukončují letošní rok růstem. A to navzdory šíření nové...

ČNB zahájila kroky směřující k odejmutí povolení Sberbank působit jako banka 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po ruské invazi na Ukrajinu. Centrální banka současně vydala předběžné opatření, kterým bance zamezila nakládání s aktivy a pasivy, včetně poskytování nových úvěrů a přijímání vkladů.

Co dělat, pokud máte peníze ve Sberbank?

Video se připravuje …


Celý článek zde