ČNB varovala před podvodnými telefonáty, které zneužívají její jméno

Praha – Česká národní banka varuje před podvodnými telefonáty, které se snaží jménem ČNB vylákat přihlašovací údaje klienta do jeho elektronického bankovnictví a údaje o platební kartě. Banka o tom informovala na internetu. Podvodníci se prostřednictvím dopisů a telefonátů snaží kontaktovat klienty z čísla 244001, 2441022 a 244100111, dodala banka.

ČNB se dokonce setkala s případy, kdy telefonující jménem centrální banky doporučoval stažení aplikace na sledování účtu, která by jej měla varovat, kdyby se objevila nějaká manipulace.

Zajímavost :  Oživení české ekonomiky bude letos podle odhadu pomalejší, než se...

„Setkáte-li se tedy s podvodným jednáním s popisovaným průběhem, neváhejte kontaktovat Policii ČR, ale také svoji banku. Včasné kroky doporučené Policií ČR ještě mohou zvrátit ztrátu peněz,“ uvedla ČNB.

ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Zajímavost :  Od odvrácení pádu dělilo Bohemia Energy jen pár týdnů. Její...

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO