CNN Prima News dosáhla po roce sledovanosti 0,75 procenta. Chce posílit regiony

Nová zpravodajská stanice CNN Prima News dosáhla v březnu podíl na sledovanosti mezi diváky staršími 15 let 0,75 procenta, což je o 0,32 procentního bodu více než loni v květnu, kdy začala vysílat. Vyplývá to z informací televize. Prima loni před startem uváděla, že chce mít do konce roku 2020 podíl na sledovanosti 1,5 procenta v užší cílové skupině diváků mezi 15 a 69 lety.

Díky nejmladšímu kanálu, který zahájil vysílání přesně před rokem, 3. května, si ve sledovanosti polepšila i celá skupina Prima. Její podíl v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,56 procentního bodu na 23,68 procenta diváků starších 15 let.

Konkurenční zpravodajský kanál ČT24 měl letos ve třetím dubnovém týdnu podíl na sledovanosti téměř šest procent. 

Zajímavost :  Pivovary naskakují na trend z USA: "Pivní" hit letošního léta se jmenuje hard seltzer

“CNN Prima News bude jako zpravodajská platforma s širokým záběrem pokračovat v prohlubování integrace televizní a on-line redakce, posilovat osobitost a názorovou pestrost svého zpravodajského obsahu a spolu s celostátními tématy pro širokou veřejnost se také ještě více rozkročí do regionů napříč Českou republikou,” uvedl šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima News Pavel Štrunc.

Nejsledovanějším pořadem je večerní zpravodajská relace Hlavní zprávy, kterou na kanálech Prima a CNN Prima News sleduje až 881 000 diváků, na CNN Prima News v letošním roce zasahuje průměrně 98 000 diváků.

Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News a Primě letos sleduje až 568 000 diváků. Druhou část pořadu, vysílanou pouze na CNN Prima News, si průměrně nenechalo ujít 88 000 lidí u televizních obrazovek, což představuje podíl 3,6 procenta.

Zajímavost :  Domácí banky opouští singapurský významný akcionář, finančník Pavel Tykač naopak na nákupech

Stanice od května prodlouží pořad 360°, začínající každý všední den ve 20:15, z jedné hodiny na dvě a k moderátorce Pavlíně Wolfové se připojí šéfredaktor zpravodajského portálu Info.cz Michal Půr. V pořadu, ve kterém se analyzují nejdůležitější události dne, se budou střídat. Mezi další čerstvé posily zpravodajství CNN Prima NEWS budou také patřit Roman Pistorius na pozici editora Hlavních zpráv a televizní reportérka Dominika Janochová.

Bouček: CNN je splněný sen. Nejsem čtečka, moderovat se dá i to, jak rostou brambory (video z roku 2020)

Beru moderování jako řemeslo, neberu tu práci jako samozřejmost, až to budu brát jako rutinu, tak to bude poznat, říká Libor Bouček. | Video: Daniela Drtinová

Zajímavost :  Automobilka Škoda včera představila čtvrtou generaci modelu Fabia. Vozidlo bude...

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO