ČSOB vyzývá Českou spořitelnu k duelu v zelených kilometrech

„Česká spořitelna patří k nejvýznamnějším institucím na českém bankovním trhu a tím současně k našim největším konkurentům. I přesto, že jsme konkurenty, máme nepochybně v oblasti udržitelnosti a odpovědného chování společný cíl,“ prohlásil Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný mimo jiné za společenskou odpovědnost.

V případě, že Česká spořitelna výzvu přijme, bude v průběhu celého října probíhat v obou bankách sběr kilometrů. Na konci měsíce finální kilometry pěněžní ústavy sečtou a společně oznámí vítěze. Za zelené kilometry budou považovány takové, které zaměstnanci zdolají ekologickým způsobem – chůzí, během, jízdou na kole, nebo třeba jízdou na elektro skútru či v elektromobilu. Započítávat se bude i využití mětské hromadné dopravy či dokonce práce z domova, kdy se nevytváří žádná uhlíková stopa dojížděním.

Zajímavost :  Vysoká inflace ve Spojených státech bude trvat i v příštím...

„Češi jsou zdravě soutěživým národem,“ zdůraznil Hutla. „Podíl uhlíkové stopy, který v České republice vzniká z dopravy, dosahuje až 14ti procent. Proto jsme se rozhodli podpořit právě tuto oblast a všemi možnými silami zajistit snížení hodnoty uhlíkové stopy právě v dojíždění,“ dodal.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO