ČSOB za tři čtvrtletí prudce zvýšila zisk. Růstový trend hypoték ale brzy zpomalí

„Zisk rostl zejména díky vysoké kvalitě portfolia úvěrů. Objem poskytovaných úvěrů stoupl v souvislosti s přetrvávající poptávkou po hypotékách,“ komentoval výsledky generální ředitel ČSOB John Hollows.

Provozní výnosy ČSOB byly 25,5 miliardy korun, meziročně byly nižší o šest procent. Provozní náklady bez bankovních daní stouply o jedno procento na 13,4 miliardy korun. Čistý zisk vzrostl meziročně zejména díky rozpuštění opravných položek k úvěrům.

Objem úvěrů na bydlení dosáhl 477 miliard korun, což byl meziroční vzestup o pět procent. „Letošní zájem o hypotéky překonává naše očekávání a nezastavil ho ani růst cen na trhu nemovitostí. V dalším období ale předpokládáme postupné zpomalení. V návaznosti na vývoj české ekonomiky a zvyšující se inflaci dochází k rychlému růstu úrokových sazeb, který jsme nuceni postupně přenášet i do nabídky našich hypoték,” uvedl člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail Jan Sadil.

Objem majetku investovaného v podílových fondech se zvýšil o 23 procent. Z přílivu peněz nejvíce těžil fond ČSOB Bohatství, který s majetkem 40 miliard korun udržel postavení největšího fondu na českém trhu. Pokračoval růst mobilního bankovnictví. Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smart narostl meziročně o 43 procent a počet transakcí o 59 procent.

Zajímavost :  Neočkovaní zdravotníci se budou muset testovat, cizinci získají očkování zdarma

Výsledky za letošní tři čtvrtletí již zveřejnily všechny konkurenční velké banky. České spořitelně stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 36,3 procenta na 10,8 miliardy korun, Komerční bance o 41 procent na 8,6 miliardy korun, Monetě Money Bank o 51,2 procenta na 2,97 miliardy korun. Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala ve stejném období čistý zisk 5,7 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 41,4 procenta.

Zajímavost :  Jak vám zdraží hypotéka? Spočítejte si splátky po zvýšení úroků

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO