ČSOB zpřísní podmínky pro prémiové bankovnictví

ČSOB od listopadu zpřísní podmínky pro bezplatné využívání jejího prémiového bankovnictví. Nejde o zásadní omezení: stačí třikrát v každém měsíci zaplatit kartou.

Podmínka „aktivního využívání dalších produktů a služeb“ se nově bude vztahovat i na klienty, kteří do programu ČSOB Premium vstoupili do konce října 2020. Dosud ji museli plnit jen ti, kteří si službu ČSOB Premium zřídili po 1. listopadu 2020.

Podmínku aktivního využívání může klient splnit dvěma způsoby, přičemž stačí jeden z nich:

První možností je „uskutečnění alespoň tří karetních transakcí v měsíci“, a to debetní nebo kreditní kartou vydanou k prémiovému účtu. Na výši platby ani její formě (terminál v prodejně nebo přes internet) nezáleží.

Druhou možností je „vlastnictví alespoň dvou produktů skupiny ČSOB, jež nejsou klientovi poskytovány zdarma“. Může jít třeba o spotřebitelský úvěr, hypotéku, stavební spoření, pojištění, penzijní spoření, investice do podílových fondů a další. Nepočítají se služby, které má klient zdarma v rámci prémiového bankovnictví – typicky cestovní pojištění.

Zajímavost :  Nemovitostí k prodeji v Česku přibývá. V některých městech začaly byty zlevňovat

Dosavadní hlavní kritéria pro službu ČSOB Premium se nezpřísní. Dál tedy stačí splnit jednu ze tří podmínek: Nárok na bezplatné využívání má ten, komu na účet přijde aspoň 50 tisíc korun na měsíc, nebo má ve skupině ČSOB uloženo aspoň jeden a půl milionu korun (například na vkladových produktech), nebo má hypotéku od Hypoteční banky či ČSOB stavební spořitelny v součtu za aspoň tři miliony korun.

První dvě podmínky mají i po začátku listopadu zůstat stejné jako dosud, navzdory inflaci se tedy nezvýší ani limit pro příjem nebo úspory. Třetí podmínka se mírně rozšíří: nově se vedle hypoték budou počítat obecně úvěry ze skupiny ČSOB (kromě revolvingových).

Zmíněné podmínky je potřeba plnit každý kalendářní měsíc. Při jejich nedodržení může banka klientovi v následujícím měsíci naúčtovat poplatek 900 korun – právě tolik stojí konto Premium podle ceníku při nesplnění kritérií. V praxi obvykle řeší banka tyto případy individuálně s klientem, u výjimečných situací může poplatek odpustit.

Zajímavost :  Pozor, kam klikáte, varují opět banky. Podvodníci už letos okradli Čechy o miliardu

Služba ČSOB Premium zahrnuje vedle osobního bankéře například cestovní pojištění pro celou rodinu s vysokými limity, bezplatné výběry z bankomatů po celém světě, pojištění ztráty a krádeže karty, pojištění některých nákupů proti poškození či krádeži, prodlouženou záruku nebo čtyři vstupy do letištních salonků Lounge Key za rok.

Mnohem výrazněji zpřísnila podmínky svého prémiového bankovnictví Česká spořitelna. Od loňského září pro bezplatné vedení konta Erste Premier už nestačí, aby klientovi na účet přišlo aspoň 70 tisíc korun. Nově je potřeba mít ve spořitelně ještě přinejmenším 250 tisíc na vkladech, investicích nebo úvěrech. Jde o takzvané kombinované kritérium. Nahradit ho může jedno z dalších dvou volitelných kritérií: vklady či investice v hodnotě minimálně 2,5 milionu korun (od září je to o milion víc než předtím) nebo součet depozit, investic a úvěrových produktů v objemu minimálně čtyři miliony korun. Při nesplnění aspoň jednoho ze tří kritérií hrozí měsíční poplatek 2500 korun.

Zajímavost :  Ministerstvo dopravy chce stavět železnice metodou PPP, vládním legislativcům chybí zdůvodnění výběru projektů

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |