ČSOB zveřejní hospodářské výsledky za tři čtvrtletí letošního roku

Praha – Československá obchodní banka (ČSOB) dnes zveřejní hospodářské výsledky za tři čtvrtletí letošního roku. Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. ČSOB patří mezi největší tuzemské banky.

Výsledky za první pololetí již zveřejnily všechny konkurenční velké banky. Zisky bankám rostou. České spořitelně stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk meziročně o 36,3 procenta na 10,8 miliardy korun, Komerční bance o 41 procent na 8,6 miliardy korun, Monetě Money Bank o 51,2 procenta na 2,97 miliardy korun. Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala ve stejném období čistý zisk 5,7 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 41,4 procenta.

Zajímavost :  Pátý největší prodej české firmy za poslední dekádu. Polské Allegro kupuje za 25 miliard e-shop Mall Group a dopravce WE|DO

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO