Čtvrteční hokej ČR-USA přinesl rekordní internetový provoz

Praha – Čtvrteční hokejové utkání mezi Spojenými státy americkými a Českou republikou přineslo nový rekord v přenosu dat na internetu. Největším tuzemským internetovým uzlem NIX.CZ protékaly ve 21:46 více než tři terabity za vteřinu. Dosavadní rekord byl o třetinu nižší. Vyplývá to z údajů sdružení NIX.cz na jeho webu.

Výrazná část zvýšeného internetového provozu připadala na iVysílání České televize, tedy streamované sledování na webu ČT, která má na přenosy z letošního hokejového mistrovství exkluzivní práva.

Zajímavost :  Americké úřady se od konce minulého roku začaly zaměřovat na...

Česko nakonec ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa porazilo v Praze tým USA 1:0 a v sobotu bude bojovat se Švédskem o postup do finále.

V pražské O2 Areně, kde český tým sehrál všechna svá utkání, provedl operátor O2 spolu s provozovatelem infrastruktury CETIN před šampionátem kompletní výměnu mobilní technologie. V hale je nově 20 technologických bodů, které za pomocí 70 antén zajišťují mobilní i datový provoz. Naměřená rychlost přenosu dat při úvodních utkáních byla v řádech stovek megabitů. Rozsah vysílačů v O2 areně odpovídá zhruba velikosti okresního města Mělník.

Reklama

Zajímavost :  Tržby RegioJetu loni vzrostly o 600 milionů na 3,4 miliardy korun

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO