Developer UDI Group bude stavět byty pro Srby. Výstavba vyjde na 1,6 miliardy

Český developer UDI Group postaví v srbském hlavním městě Bělehradu téměř 500 bytů za více než 1,6 miliardy korun. Projekt Blok 58 vybuduje v nově vznikající čtvrti, která se nachází v části města Nový Bělehrad. Kromě bytů na místě ještě letos začne stavět zhruba čtyři desítky obchodů.

„Územní rozhodnutí pro stavbu jsme získali do půlroku od podání žádosti, jen necelých devět měsíců od chvíle, kdy jsme pozemek v Novém Bělehradu koupili. A to včetně přípravy celého projektu. Vydání stavebního povolení očekáváme v srpnu. Stavět chceme začít na podzim,“ říká ředitelka komunikace UDI Group Marcela Fialková. V Česku by podle ní podobný proces zabral přes pět let.

Zajímavost :  Průmyslu se dařilo i během třetí vlny pandemie. Silně rostly hlavně automobilky

Srbsko je aktuálně největším zahraničním trhem portfolia UDI Group. Skupina vyjma Srbska a Česka působí také v Maďarsku a Polsku a zvažuje i další možnosti expanze ve středoevropském regionu. Společnost se nezaměřuje pouze na výstavbu bytů, ale také na kanceláře, obchodní centra i průmyslové nemovitosti. Společnosti uvádí, že aktuálně staví či připravuje celkem 15 projektů, které v následujících pěti letech přinesou výnos v řádu přesahujícím 37 miliard korun.

Projektu Blok 58, není jediným, který skupina v Srbsku chystá. V zemi připravuje svůj vůbec největší projekt Duga, který bydlení s maloobchodem v parteru kombinuje také s kancelářemi. V Srbsku  investuje také do dalšího bytového komplexu a moderního logistického centra u Bělehradu. Zvažuje také další akvizice.

Zajímavost :  Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

„Výstavba je zde s ohledem na velmi vysoké poplatky městu sice nákladnější než v Česku, ale ziskovost naopak kvůli standardně fungujícímu trhu a silné konkurenci nižší. Přesto všechno se nám v Srbsku podnikání vyplatí víc než na domovském trhu,“ řekl regionální manažer UDI Group pro Srbsko Bernhard Widder.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Google chce nahnat lidi zpět do práce. Ti hrozí výpovědí, pokud home office skončí