Distributor vakcín Avenier má nové představenstvo. Do firmy se vrátil bývalý manažer

Distribuční společnost Avenier miliardáře Tomáše Chrenka, která se mimo jiné venuje rozvozu vakcín proti koronaviru, má podle serveru iRozhlas nové představenstvo. Ke změně došlo pár měsíců po letní potyčce v dozorčí radě, z které odešel děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar a nově jí začal šéfovat exministr Roman Prymula, který je zároveň poradcem prezidenta Miloše Zemana. 

Zajímavost :  Pozor! Pro paušální daň v letošním roce se musíte rozhodnout nejpozději do 10. ledna. Pro důchod je výhodnější než minimální zálohy

Předsedou představenstva Avenieru je nově podle iRozhlasu Filip Nosek, vyplývá ze záznamů v obchodním rejstříku. Do firmy se vrátil po dvou a půl letech. V mezidobí byl mimo jiné u prostějovské společnosti BeBridge, která stejně jako Avenier dodává léčiva do zdravotnických zařízení.

Ve funkci Nosek nahradil Tomáše Floriana, který Avenier vedl od roku 2019. Není však jasné, proč se výměna uskutečnila. Podle informací Radiožurnálu podal Florian ke konci října rezignaci. Zbytek představenstva byl odvolán.

Zajímavost :  Distribuční společnost Avenier miliardáře Tomáše Chrenka má nové vedení. Do...

Celý článek zde