Dominik Stroukal mění dres. Pracuje pro Rogera

Hlavním ekonomem Platební instituce Roger je od začátku května Dominik Stroukal. Přichází ze stejné pozice v Bance Creditas, kde působil od loňského října. Předtím byl hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen.

Dominik Stroukal

Dominik Stroukal

Brzy čtyřiatřicetiletý Stroukal má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické v Praze, absolvoval také mediální studia na Univerzitě Karlově. Přednáší na soukromé vysoké škole CEVRO Institut a je šéfredaktorem časopisu Trade-off. Vydal první české knihy o bitcoinu a dalších kryptoměnách. Mimo jiné píše pro Finmag, můžete ho sledovat i na Twitteru.

Zajímavost :  Někdejší majitelé a zakladatelé výrobce doplňků stravy a vitaminů Walmark,...

Původem brněnský fintech Roger funguje od roku 2013. Zaměřuje se na takzvaný faktoring – odkoupí krátkodobé pohledávky (faktury) a pak je nabízí investorům v online aukcích. Firmám, které by jinak dlouho čekaly na proplacení faktury, tím přinese peníze mnohem rychleji – za poplatek v průměru 1,57 % z výše pohledávky. Loni v dubnu získal Roger takzvanou kompletní PSD2 licenci od České národní banky.

V čele fintechu stojí jeho spoluzakladatel Adam Šoukal. Do projektu loni investovala Komerční banka, když získala podíl 24,9 % ve společnosti Platební instituce Roger a v dalších třech letech má přednostní právo získat většinu.

Zajímavost :  Přepravce Bolt expanduje. Vyjede v Karlových Varech i Karviné nebo Jihlavě

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO