Doutnáková Mušketa ? – Vyzbrojte své investiční portfolio (doutnakovamusketa.com)

Co má ale člověk dělat, když chce zúročit našetřené peníze? Alternativním investicím jsme se už věnovali, ale co takhle zbraně! Ty by se v nejisté době mohly hodit.

Nejeden expert bije na poplach, že je trh s nemovitostmi předražený, ekonomická recese číhá za rohem a kryptoměny čeká pád.

Rozhodně vám nechceme představit svou vizi postapokalyptického Česka a radit, abyste napěchovali volná místa ve skříni útočnými puškami a bedýnkami s granáty. Mluvíme o zbraních historických. Doutnákové muškety, kupříkladu.

 

„I když to někteří vnímají jako nebezpečí, a obzvláště palnou zbraň, by kvůli dětem doma mít nechtěli, nemusejí se bát. Velké množství palných zbraní je tzv. ‚odborně znehodnocených‘. Správný sběratel nestřílí ani z těch funkčních, protože se tím opotřebovávají a klesá jejich cena. A navíc si je sběratelé nebo investoři kupují většinou bez munice,“ říká restaurátor a podnikatel Jakub König, který restauroval historické zbraně ve Vojenském historickém ústavu a poskytoval odborné konzultace investorům.

Zajímavost :  Investování v EKO - segmentu, start od 500 Kč

Investice do historických zbraní by se podle něj dala přirovnat k obrazům. Můžete si pro ně vyhradit místnost či trezor a ten nejkrásnější kus nalezne místo na vaší stěně. Na rozdíl od obrazů mají dvě výhody – jsou skladnější a mnoho lidí je doma nemá. Proto se stávají kromě investice i originální dekorací.

Poptávka roste, krize pomáhá

Cena historických zbraní v posledních letech roste. Nejen díky omezené nabídce a stále se zvyšující poptávce, kterou podpořila i poslední finanční krize a touha investorů diverzifikovat portfolio, ale zásadní roli hraje i dostupnost. Mistři na www.doutnakovamusketa.com,

zvládnou i nemožné sami se můžete přesvědčit na jejich stránkách, portfolio tvoří i zákazníci z Německa, Rakouska, Slovenska, Belgie, Nizozemí, Spojeného Království, Francie a Španělska.

Zajímavost :  Best Rádio - Opět řádí nejen na Liberecku ( www.bestradio.cz )

„Ještě do nedávna byl trh s historickými zbraněmi přístupný pouze hluboce edukovaným sběratelům a starožitníkům. Především pro svou složitost a množství znalostí, které jsou potřeba k zodpovědnému obchodování a manipulaci s historickými zbraněmi,“ vysvětluje König. Přesto upozorňuje, že mluvit o vývoji na trhu s historickými zbraněmi může být dost ošemetné.

„S trhem může zamávat například bohatý investor, který se rozhodne pro hromadné nákupy a tím lokálně vzroste cena. U obrazů existují velké instituce, jako např. Dorotheum, které nejenom draží, prodávají a překupují, ale mají i rozsáhlé depozitáře. Díky tomu dokáží podobné výkyvy trhu vybalancovat. V případě zbraní ale neexistuje žádná velká instituce, která by jich vlastnila dostatečné množství a mohla s nimi manipulovat.”

Existují i další aukční síně, jako např. Sotheby’s či European Arts. Jejich aukce můžete navštívit osobně nebo se jich zúčastnit online. U těch zahraničních musíte ale počítat s poplatkem za dovoz ve výši desítek procent. Kromě aukcí se nabízejí i různé online portály či vetešnictví. Tam ale existuje mnohem vyšší riziko, že koupíte falsifikát.Naši odborníci poradí rádi kontaktujte je.