Elon Musk prodal další část svých akcií Tesly za bezmála 700 milionů dolarů

Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk prodal další část svých akcií v podniku. Podle dvou dnešních zpráv pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) prodal Musk ve čtvrtek celkem kolem 640 tisíc akcií Tesly za zhruba 687 milionů dolarů (přes 15 miliard korun), napsala agentura AP.

Musk nechal o víkendu uživatele twitteru hlasovat o tom, zda má prodat deset procent svých akcií Tesly, a slíbil, že se výsledku hlasování podřídí. Hlasování se zúčastnilo přes 3,5 milionu lidí, zhruba 58 procent se vyslovilo pro prodej akcií.

Zajímavost :  Robert Malecký: Máme dva premiéry, jednu vládu a málo času

Od začátku týdne již Musk po zahrnutí čtvrtečních transakcí prodal zhruba 5,1 milionu akcií Tesly v hodnotě kolem 5,7 miliardy dolarů. To odpovídá zhruba třem procentům jeho podílu v Tesle. Musk stále vlastní kolem 167,5 milionu akcií, tedy téměř 17 procent Tesly, píše AP.

Musk je největším akcionářem Tesly a nejbohatším člověkem na světě. Podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg činí hodnota jeho majetku 294 miliard dolarů (asi 6,5 bilionu korun).

Kdo je Elon Musk

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO