Evropské akcie vykázaly nejvýraznější nárůst za více než tři měsíce

Londýn/Frankfurt – Evropské akcie dnes vykázaly nejvýraznější nárůst za více než tři měsíce, těžily ze zmírnění obav z razantního zpřísňování měnové politiky a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si připsal 2,62 procenta a uzavřel na 412,93 bodu. Od začátku roku nicméně ztrácí přes 15 procent.

Za celý týden index vzrostl o 2,4 procenta po předchozích třech týdenních poklesech za sebou. K jeho dnešnímu růstu velkou měrou přispěly akcie podniků ze zdravotnického, finančního a technologického sektoru. Podle analytiků ze společnosti UBS nicméně zůstane vývoj na akciových trzích ve zbytku roku značně rozkolísaný.

Zajímavost :  Výpadek systému pro odbavení pasažérů má letiště v Praze, Londýně či Budapešti

Hlavní index frankfurtské akciové burzy DAX si dnes připsal 1,59 procenta a uzavřel na 13.118,13 bodu. Index francouzských akcií CAC 40 přidal 3,23 procenta na 6073,35 bodu, index Londýnské akciové burzy (LSE) FTSE 100 pak vzrostl o 2,68 procenta a uzavřel na 7208,81 bodu.

Pokles cen ropy a dalších komodit tento týden vedl ke zmírnění obav z inflace. Snižuje se tím tlak na výrazné zpřísňování měnové politiky, které má obvykle negativní dopad na ekonomickou aktivitu.

Zajímavost :  Na seznam nespolehlivých plátců DPH bylo zařazeno zhruba 32.000 firem a podnikatelů

Reklama

Celý článek zde |