Experti se neshodují v předpovědích ceny bitcoinu, nekteří předpovídají 140 000 a jiní 47 000 dolarů

Od chvíle, kdy Komise pro cenné papíry schválila Bitcoin ETF, se bitcoin potýká s poklesy ceny. Kdy mohou investoři očekávat obrat trendu?

Komise pro cenné papíry (SEC) schválila 10. ledna 10 spotových Bitcoin ETF. tato událost vedla ke spekulacím o tom, jak by trhy mohly na tuto událost reagovat v nadcházejících týdnech. V následujících hodinách po oznámení schválení se cena bitcoinu vyšplhala na 49 000 dolarů. Poté 12. ledna klesla na něco málo přes 43 000 dolarů.

Jednalo se o impulsivní pohyby, které asi málokterého pozorovatele překvapily. Přesto, vzhledem k tomu, že v dubnu proběhne halving, panuje jen malá shoda ohledně toho, co by se mohlo dít s cenou BTC dále.

Předpovědi odporníků, týkající se budoucího vývoje ceny bitcoinu

Předpověď reportéra Toma Blackstona:

Cena bitcoinu nakonec 31. prosince sotva překonala rezistenci a nakonec skončila na 42 265 dolarech. To je 2 265 dolarů nad horní hranicí pásma, kde jsem si před několika měsíci myslel, že bude, takže moje předpověď byla trochu mimo.

Historie ukazuje, že období po halvingu vykazují velmi vysoký nárůst ceny ve srovnání s roky před nimi. Takže očekávám, že bitcoin bude do konce tohoto roku mnohem výše, i když červen by byl příliš brzy na to, aby přišla rally. Do konce roku očekávám, že dosáhne cena BTC nového historického maxima. Nemyslím si, že zpráva o ETF bude mít větší vliv než první zhruba dva měsíce po přijetí rozhodnutí. Myslím si, že cena bitcoinu bude na konci června na úrovni vyšší než 47 000 dolarů.

Lucas Kiely, investiční ředitel společnosti Yield App:

Možná jsme v posledích dnech mohli sledovat „sell-the-news,“ ale pouze od některých krátkodobých traderů. HODLeři neprodávají a už vůbec ne před halvingem, který byl v minulosti pokaždé katalyzátorem obrovské rally. Počet dlouhodobých držitelů bitcoinu se pohybuje kolem 76 %, což je více než kdykoli v historii.

Zajímavost :  Tyto altcoiny se blíží novým cenovým maximům

Dočkáme se menšího pullbacku, ale nebude to nic, o čem by se dalo psát. Může chvíli trvat, než cena překoná hranici 50 000 dolarů. Do června však bude halving zaceněn a cena by měla být v tomto období již vyšší. Rozpětí růstu bude samozřejmě záviset na mnoha faktorech. Jeden z nich bude určitě řada makroekonomických faktorů, které ovlivňují cenové pohyby BTC. Víme také, že obvykle trvá nějakou dobu, než se halving projeví na ceně, takže možná budeme muset být při čekání na nové historické maximum trochu trpěliví. Do konce června očekávám, že se cena bitcoinu bude pohybovat někde mezi 50 000 a 60 000 dolary.

Budoucí cenu bitcoinu otestují makroekonomické události

Christos Makridis, docent výzkumu na ASU a zakladatel/výkonný ředitel společnosti Dynamic AI:

Schválení Bitcoin ETF je pro letošní rok velkým krokem pro ceny digitálních aktiv. A to i mimo samotný bitcoin. Kromě rostoucí institucionální adopce digitálních aktiv budeme pravděpodobně svědky ještě většího nárůstu ekonomické a politické nejistoty. Přinejmenším z historického hlediska existuje silná negativní korelace mezi nejistotou a cenou BTC i ETH, která se během volebního období v roce 2024 pravděpodobně ještě zesílí.

Současná dynamika cen digitálních aktiv bude pravděpodobně pokračovat. Investoři budou kryptoměny vyhledávat jako útočiště uprostřed nejistoty a aktivního rozhodování centrálních bank a federálních úřadů. To dále podpoří růst jejich ceny. Nedivil bych se, kdyby cena BTC překročila do konce června 50 000 dolarů.

Bullish předpovědi odborníků ohledně budoucího vývoje ceny BTC

Ray Salmond, vedoucí oddělení pro trhy:

Dlouhodobý vývoj ceny bitcoinu bude pravděpodobně ovlivněn objemem a konzistencí přílivu kapitálu do Bitcoin ETF. Také bude ovlivněn děním ve světě na konci prvního a druhého čtvrtletí.

Zajímavost :  Predložená novela Trestného zákona vychádza zo sľubu voličom, hovorí Susko. Kolíková kritizuje radikálne zmeny

Bude zajímavé sledovat, jak instituce změní alokaci svých portfolií do BTC. Dále jaké spotřebitelské a maloobchodní produkty se objeví v příštím roce. V krátkodobém horizontu se pozornost pravděpodobně obrátí zpět k dubnovému halvingu.

Osobně bych byl spokojený s tím, kdyby bitcoin v příštích zhruba dvou měsících konsolidoval v cenovém pásmu 50 000 až 56 000 USD. Případný průlom nad 58 000 dolarů na úroveň supportu a získání další dynamiky směřující k halvingu by byl skvělý. Mé odhady na ocenění BTC na konci června však zůstávají v rozmezí 55 500 a 69 420 dolarů. Existuje ale příliš mnoho faktorů, se kterými nelze počítat a které by mohly na tomto nepředvídatelném trhu nastat.

Daniele Servadei, zakladatel a generální ředitel společnosti Sellix:

Je nevyhnutelné, že bitcoin přesáhne 100 000 dolarů, a to díky přílivu drobných investorů. Pro bitcoin to znamená klíčový okamžik, protože to nejen zjednodušuje investiční proces tím, že odpadá nutnost přímých obchodů s kryptoměnovými burzami, ale také to znamená velký skok směrem k přijetí mainstreamu a regulační jasnosti ve Spojených státech. Realistická cena bitcoinu na konci června by se mohla dostat na hranici 140 000 dolarů.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Předpovědi směřující k 50 000 dolarům

Rudy Takala, editor:

Horní hranice rozpětí ceny bitcoinu byla při uvedení ETF na trh stanovena na 49 000 dolarů. Jakmile stanovíme dno po ETF, předpokládal bych, že budeme svědky obchodování ve stále užším pásmu, dokud nebude trh připravený na breakout. Možná proto bude bezpečnější shortovat horní hranici tohoto pásma, dokud k tomu nedojde. To bude platit zejména v případě, že se tržní mánie bude nadále přesouvat na Ethereum.

V roce 2020, posledním roce halvingu, cena bitcoinu vzrostla o 500 % a v roce 2021 se pak zdvojnásobila. Stejný vzorec v letošním roce by znamenal cenu na konci roku někde nad 200 000 USD. To se v tuto chvíli zdá absurdní a stejně absurdní by byl i rozdíl v tržní kapitalizaci oproti roku 2020. Pro letošní rok to však vypadá bullish. Na konci června očekávám cenu nad 47 000 dolary.

Zajímavost :  Čaká nás zaujímavý rok. Kto sa na Mesiac chystá najnovšie a čo by sa malo udiať?

J.W. Verret, docent na George Mason Law School:

Nyní nebudu prodávat ve stylu „sell-the-news,” protože jediný racionální způsob, jak investovat do bitcoinu, je uvažovat v horizontu pěti až dvaceti let. V tomto horizontu je rozumné myslet na heslo to the moon. V krátkém horizontu nemám k dispozici čísla o reálném využití, protože jich moc není. Krátkodobé cenové předpovědi jsou jen odhady.

Dlouhodobě věřím, že americký dolar nemá budoucnost a že umělá inteligence bude preferovat decentralizované peníze. Bitcoin je v tuto chvíli nejlepší sázkou na blízkou budoucnost.

Pokud mě donutíte k odhadu, řekl bych, že pohyb ceny klesne během pravidelného odprodeje. Poté bude pokračovat nahoru za současné ceny a směrem k 50 000 USD.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO