Fotbalový Ďolíček se změní, Praha vypíše na rekonstrukci architektonickou soutěž

Praha vypíše architektonickou soutěž na rekonstrukci vršovického fotbalového stadionu Ďolíček, rozhodli městští radní. Součástí rekonstrukce by měla být přístavba s komerčními prostory. Na parkovišti západně od stadionu zároveň město plánuje bytový dům a naproti přes Vršovickou ulici sportovní halu. Stadion, na kterém hraje prvoligový klub Bohemians 1905, koupilo město od soukromého vlastníka v roce 2018.

Magistrát si nechal v minulosti zpracovat ekonomickou studii rekonstrukce stadionu. Na jejím základě nyní předběžné počítá s tím, že v jižní části stadionu vybuduje kancelářskou přístavbu, ve které bude kromě tribuny i několik tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Jejich pronájem by měl pomoci opravu stadionu rychleji zaplatit.

Zajímavost :  Apple v poslední větší aktualizací před Venturou opravil nepříjemné díry v macOS Monterey

Stadion by se měl při rekonstrukci rozšířit tak, aby jeho kapacita splnila normy pro prvoligové zápasy a utkání v evropských soutěžích. Nyní je neplní a Bohemians mají dlouhodobou výjimku. Náklady na rekonstrukci, která by měla podle schváleného dokumentu začít po roce 2025, studie odhadla na 225 až 770 milionů korun bez DPH v závislosti na rozsahu prací.

Soutěž připraví a vyhlásí příspěvková organizace hlavního města Pražská developerská společnost (PDS). S vítězem přichystá projektovou dokumentaci, případně další přípravu předá magistrátu. Sama soutěž má stát asi 9,4 milionu korun s DPH.

Zajímavost :  V Česku by se letos mohl objevit rychlovlak čtvrté, nejnovější generace...

PDS již vypsala architektonickou soutěž na bytový dům, který má vzniknout vedle stadionu a nabídnout až 140 městských nájemních bytů. Město plánuje i krytou sportovní halu naproti stadionu u Gymnázia Přípotoční. Tu budou podle záměru využívat gymnázium, sportovní kluby i veřejnost a zahrnovat by měla kromě sportovních ploch i obchodní prostory k pronájmu a garáž pro 300 aut. Parkování má být k dispozici i místním obyvatelům.

Celý článek zde