FTX plánuje vrátit zákazníkům veškeré prostředky, obnova kryptoburzy se však nekoná

Kryptoměnová burza FTX, která se aktuálně potýká s bankrotem, oznámila plán na úplné vyrovnání svých zákazníků. Firma se také vzdává svých předchozích úvah o restartu burzy.

FTX: Zákazníci dostanou veškeré prostředky

Po měsících jednání s potenciálními investory a zájemci o koupi se FTX rozhodla neobnovovat svůj provoz kryptoměnové burzy. Namísto toho se zaměří na splacení dluhů svým zákazníkům a věřitelům z prostředků získaných likvidací svých aktiv.

Krok kryptoměnové burzy následuje po bankrotu společnosti, který odhalil silné nedostatky v jejím řízení a technologickém zázemí. Právní zástupce na slyšení u soudu v Delaware uvedl, že FTX byla “neodpovědným podvodem” založená Samem Bankmanem-Friedem, který byl před nedávnem odsouzen.

Kryptoměnová burza FTX uvedla, že se jí podařilo získat více než 7 miliard amerických dolarů v aktivách určených k vyplacení zákazníků, a dosáhla dohod s regulačními úřady, které souhlasily s odložením svých nároků až do úplného vyrovnání se zákazníky.

Zajímavost :  Pellegrini oznámil termín prezidentských volieb. Vybral tento dátum

Výplata zákazníkům by měla být provedena na základě hodnoty kryptoměn v listopadu 2022, kdy kryptoburza ohlásila bankrot. Rozhodnutí FTX však vyvolalo mezi některými zákazníky nesouhlas, protože hodnota bitcoinu od té doby výrazně vzrostla.

Poradci pro restrukturalizaci se musí nyní projít miliony žádostí podaných proti společnosti FTX, aby určili, které z nich jsou oprávněné. Travis Kling, správce fondu, jehož aktiva byla ztracena v rámci krachu FTX, uvedl, že příslib výnosů je vyšší, než očekával.

Americký soudce John Dorsey odmítl stížnosti zákazníků na použití cen z listopadu 2022 a potvrdil plán FTX na využití těchto cen při výpočtu výplat, v souladu s americkým bankrotovým zákonem, který vyžaduje, aby dluhy byly splaceny na základě jejich hodnoty v okamžiku podání žádosti o bankrot.

Zajímavost :  Alkohol za volant nepatrí. Polícia vlani zastavila tisíce vodičov pod vplyvom alkoholu

FTX nyní očekává, že vyplatí všem zákazníkům plné částky, i když upozorňuje, že proces ověřování legitimních nároků zákazníků bude trvat nějaký čas.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 119 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Kurilovská obhajovala zmenu Trestného zákona, Vančo sa sťažoval na nútenú prítomnosť poslancov v NR SR do ranných hodín

Doporučujeme ke čtení také :